ADSтендер. Учасник не надав інформацію про виконані договори

ADSтендер. Учасник не надав інформацію про виконані договори

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «АКВА ЛІБЕРТІ», яке повідомляло, що Замовник – Військова частина 3027 Національної Гвардії України, порушив порядок проведення процедури закупівлі послуг з прання і сухого чищення.

Очікувана вартість – 1 276 300,00 грн.

Скаржник просив зобов’язати Замовника скасувати рішення про визначення ФОП Мухоїд О.М. переможцем процедури закупівлі.

  1. Скаржник повідомив, що ФОП Мухоїд О.М. надала у складі тендерної пропозиції договір оренди, згідно з яким учасник використовує 10 (десять) пральних машин, а згідно з наданою довідкою про наявність працівників відповідної кваліфікації зазначено всього одного оператора пральних машин, що не підтверджує достатню кількість працівників для виконання умов та обсягів, вказаних Замовником послуг. Тому, на думку Скаржника, тендерна пропозиція ФОП Мухоїд О.М. не відповідала кваліфікаційному критерію щодо наявності працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, а тому визнана переможцем незаконно.

Замовник у своїх поясненнях повідомив, що ФОП Мухоїд О. М. відповідно до тендерної документації надала довідку у довільній формі, що містить інформацію про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід роботи. Замовник вважав, що твердження Скаржника щодо недостатньої кількості операторів пральних машин для виконання умов та обсягів послуг є неаргументованим.

  1. Також Скаржник повідомив, що учасником ФОП Мухоїд О. М. надано договори, укладені 22.01.2018 та 30.01.2018, а тому, на його думку, очевидно, що досвід з виконання аналогічних послуг у підприємця відсутній.

Замовник повідомив, що ФОП Мухоїд О. М. відповідно до тендерної документації надала довідку у довільній формі, що містить інформацію про досвід виконання аналогічних договорів щодо надання послуг з прання і сухого чищення.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 2896-р/пк-пз від 29.03.2018)

  1. Пунктом 9 додатку 3 тендерної документації передбачено довідку, складену у довільній формі, що містить інформацію про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід роботи.

У складі тендерної пропозиції ФОП Мухоїд О.М. міститься довідка про наявність працівників, в якій зазначено інформацію про наявність, зокрема, одного оператора пральних машин.

Проте, тендерна документація не містила окремих вимог щодо кількості працівників певних спеціальностей. Отже, ФОП Мухоїд О.М. не порушила умови тендерної документації в цій частині.

  1. Пунктом 11 додатку 3 тендерної документації передбачено довідку в довільній формі, яка містить інформацію про укладені та виконані учасником договори постачання товарів (надання послуг), які є предметом закупівлі із зазначенням: найменування замовника, з якими укладено договір, дати договору, контактної інформації замовника.

У складі тендерної пропозиції ФОП Мухоїд О.М. міститься довідка про досвід виконання аналогічних договорів щодо надання послуг з прання, де є інформація про два договори, які знаходяться, за інформацією, наданою учасником, у процесі виконання: договір від 22.01.2018, укладений з Військовою частиною 3066 НГУ та договір від 30.01.2018, укладений з Військовою частиною 3027 НГУ.

Таким чином, учасником не надано інформацію саме про виконані договори постачання товарів (надання послуг), які є предметом закупівлі. Тому, тендерна пропозиція ФОП Мухоїд О.М. не відповідала умовам тендерної документації в цій частині.

Отже, Орган оскарження зобов’язав Військову частину 3027 Національної Гвардії України скасувати рішення про визначення ФОП Мухоїд О.М. переможцем процедури закупівлі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар