ADSтендер. Учасник порушив строки подання документу передбаченого для Переможця

ADSтендер. Учасник порушив строки подання документу передбаченого для Переможця

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «Автолайф Центр», яке повідомляло, що Замовник – Національний банк України, порушив порядок проведення процедури закупівлі послуг з ремонту і технічного обслуговування транспортних засобів Національного банку України (3 лоти).

Очікувана вартість – 6 093 262,00 грн.

Скаржник просив зобов’язати Замовника скасувати рішення про визначення ТОВ «КОМПАНІЯ СИНЕРГІЯ» переможцем процедури закупівлі за лотом № 1, виходячи з наступного.

Скаржник зазначив, що 12.12.2018 ТОВ «КОМПАНІЯ СИНЕРГІЯ» завантажило на веб-портал Уповноваженого органу власний лист «Щодо довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів і платежів, що контролюються органами доходів і зборів, видану уповноваженим органом Державної фіскальної служби», власну заяву до фіскальної служби та квитанцію про направлення вказаної заяви. На думку Скаржника, порушуючи вимоги тендерної документації та норми Закону України «Про публічні закупівлі» Переможець не завантажив документ, що підтверджує відсутність підстав, визначених ч. 1 (крім п. 1 та п. 7 цієї частини) і ч. 2 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі», що вимагався Замовником у тендерні документації та не надав документального підтвердження у спосіб, визначений Замовником для надання таких документів.

Замовник у своїх поясненнях вказав, що 12.12.2018 ТОВ «КОМПАНІЯ СИНЕРГІЯ» завантажило лист, яким за лотом № 1 інформує Національний банк України, що ним було подано заяву до ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві щодо отримання довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів і платежів, проте 12.12.2018 ТОВ «КОМПАНІЯ СИНЕРГІЯ» була вимушена повторно звернутись до ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві на отримання відповідної довідки, отримання якої і очікувалось через п’ять робочих днів. На підтвердження ТОВ «КОМПАНІЯ СИНЕРГІЯ» завантажило скановану копію Заяви про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи та квитанції. Також у листі зазначено, що учасник гарантує, що станом на 12.12.2018 немає заборгованості із податків, зборів і платежів, що контролюються органами доходів і зборів (платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи).

Замовник також зауважив, що додатково Національний банк України перевірив інформацію щодо наявності/відсутності заборгованості з податків, зборів і платежів, яка міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, а саме, на сайті Державної фіскальної служби України.

Замовник повідомив, що Переможець за лотом № 1 на п’ятий робочий день, відповідно до рішення тендерного комітету, надав відповідну довідку про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (від 19.12.2018, видану ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві), що підтверджує відсутність підстав, визначених ч. 2 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі». На засіданні тендерного комітету Національного банку України 20.12.2018 розглянуто документи, надані переможцем процедури закупівлі за лотом № 1 ТОВ «КОМПАНІЯ СИНЕРГІЯ», та прийнято рішення підтвердити відсутність підстав, визначених ч. 1 і ч. 2 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі».

На засіданні Колегії АМКУ представник Скаржника зазначив, що згідно з тендерною документацією Переможець мав 12.12.2018 подати документ, виданий ДПІ про наявність чи відсутність заборгованості. Переможець же подав власний лист, у якому зазначив, що не може отримати довідку, та чек про сплату.

На що представник Замовника зазначив, що Переможець вчасно завантажив документ з ДФС та завантажив лист з поясненнями. Таким чином, тендерним комітетом було продовжено строк для надання документу. Учасник завантажив довідку протягом трьох робочих днів з дня продовження строку. Станом на п’ятий робочий день довідки не було.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 244-р/пк-пз від 09.01.2019)

Відповідно до пункту 5 розділу 3 тендерної документації Переможець торгів (відповідно до вибраного лоту) у строк, що не перевищує п’яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, повинен завантажити в Систему у сканованому вигляді документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених частинами першою (крім пунктів 1 і 7 цієї частини) і другою статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема, довідку про відсутність заборгованості з податків, зборів і платежів, що контролюються органами доходів і зборів, видану уповноваженим органом Державної фіскальної служби, у паперовому або електронному вигляді, або інформацію, видану органами Державної фіскальної служби, про наявність такої заборгованості, яка дійсна на дату розкриття тендерних пропозицій або більш пізню дату.

Повідомлення про намір укласти договір з ТОВ «КОМПАНІЯ СИНЕРГІЯ» оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу 07.12.2018. Тому, кінцевий строк для надання Переможцем документів, зазначених у пункті 5 розділу 3 тендерної документації, є 12.12.2018.

Згідно з інформацією, оприлюдненою на веб-порталі Уповноваженого органу, ТОВ «КОМПАНІЯ СИНЕРГІЯ» 10.12.2018 завантажено до електронної системи закупівель довідку щодо підстав статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі», якою ТОВ «КОМПАНІЯ СИНЕРГІЯ», що є Переможцем, офіційно повідомляє, що підстави для відхилення, які визначені частинами першою та другою статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі», – відсутні. Так, наступним товариство офіційно гарантує, що ТОВ «КОМПАНІЯ СИНЕРГІЯ» відповідає вимогам, визначеним у статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема, в Переможця відсутня заборгованість із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів).

Згідно з інформацією, оприлюдненою на веб-порталі Уповноваженого органу, ТОВ «КОМПАНІЯ СИНЕРГІЯ» 12.12.2018 завантажено до електронної системи закупівель: лист «Щодо довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів і платежів, що контролюються органами доходів і зборів, видану уповноваженим органом Державної фіскальної служби», яким товариство повідомляє, що «ТОВ «КОМПАНІЯ СИНЕРГІЯ» було подано заяву до ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві щодо отримання довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів і платежів; заява про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи; квитанція.

Згідно з інформацією, оприлюдненою на веб-порталі Уповноваженого органу, ТОВ «КОМПАНІЯ СИНЕРГІЯ» 19.12.2018 завантажено до електронної системи закупівель довідку про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, видана Головним управлінням ДФС у м. Києві, у якій зазначено, що платник ТОВ «КОМПАНІЯ СИНЕРГІЯ» станом на 19.12.2018 р. не має податкового боргу, недоїмки зі сплати єдиного внеску, іншої заборгованості з платежів (у тому числі розстроченої, відстроченої, реструктуризованої), контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, дійсна протягом десяти календарних днів включно до 28.12.2018 р.

Враховуючи викладене, ТОВ «КОМПАНІЯ СИНЕРГІЯ» подано 19.12.2018 Замовнику довідку, передбачену підпунктом 4 пункту 5 розділу 3 тендерної документації, тобто з порушенням строків.

Таким чином, Орган оскарження зобов’язав Замовника скасувати рішення про визначення ТОВ «КОМПАНІЯ СИНЕРГІЯ» переможцем процедури закупівлі за лотом № 1.

Рекомендовані публікації

Додати коментар