ADSтендер. Учасник таки мав подати антикорупційну програму

ADSтендер. Учасник таки мав подати антикорупційну програму

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «Коприг», яке повідомляло, що Замовник – державне підприємство «Одеський морський торговельний порт» порушив порядок проведення процедури закупівлі змінно-запасних частин для двигунів м/б «Гранит».

Очікувана вартість – 1 120 000,00 грн.

Скаржник не погоджувався з рішенням Замовника стосовно відхилення його тендерної пропозиції.

Відповідно до протоколу розгляду тендерних пропозицій підставою відхилення тендерної пропозиції Скаржника було: «у складі тендерної пропозиції відсутня інформація (лист-гарантія) за підписом уповноваженої особи учасника щодо наявності антикорупційної програми та уповноваженого з антикорупційної програми юридичної особи або щодо відсутності антикорупційної програми та уповноваженого з реалізації антикорупційної програми».

Скаржник зазначив, що умовами тендерної документації передбачалось надання відповідного інформації у разі відсутності антикорупційної програми, якщо вартість закупівлі товарів, робіт та послуг перевищує 20 мільйонів гривень. Скаржник зауважив, що процедура закупівлі не перевищує 20 мільйонів гривень та вимоги законодавства щодо антикорупційної програми не розповсюджуються на цю закупівлю.

Замовник надав пояснення, в яких вказав, що Скаржником не надано інформацію (лист-гарантію) щодо наявності антикорупційної програми та уповноваженого з антикорупційної програми юридичної особи, або щодо відсутності антикорупційної програми та уповноваженого з реалізації антикорупційної програми. Замовник зауважив, що Скаржник у зазначений час не звертався та не вимагав роз’яснень або внесення змін до тендерної документації та вважав підставу відхилення правомірною.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 9829-р/пк-пз від 24.09.2018)

Згідно з додатком 2 тендерної документації учасник на виконання вимоги статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» повинен надати таку інформацію, зокрема, інформацію (лист-гарантія) за підписом уповноваженої особи учасника щодо наявності антикорупційної програми та уповноваженого з антикорупційної програми юридичної особи або щодо відсутності антикорупційної програми та уповноваженого з реалізації антикорупційної програми.

У складі тендерної пропозиції Скаржника міститься лист № 15 від 07.07.2018 наступного змісту: «З метою допуску до участі у тендерній закупівлі повідомляємо, що вартість даної закупівлі не перевищує 20 млн. гривень та згідно чинному із законодавством при подачі пропозицій через електронні форми не є обов’язковим надавання затвердженої антикорупційної програми та надавання інформації щодо уповноваженого з антикорупційної програми», що не відповідає умовам тендерної документації.

Отже, тендерна пропозиція Скаржника не відповідала наведеній умові тендерної документації, тому була правомірно відхилена з підстави, наведеної вище.

Таким чином, орган оскарження відмовив ТОВ «Коприг» у задоволенні його скарги.

Рекомендовані публікації

Додати коментар