ADSтендер. Учасник торгів не надав всіх необхідних документів за всіма лотами

ADSтендер. Учасник торгів не надав всіх необхідних документів за всіма лотами

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «ПОНТЕМ.УА», яке повідомляло, що Замовник – Управління освіти Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації, порушив порядок проведення процедури закупівлі послуг з організації шкільного харчування.

Очікувана вартість – 17 918 380,00 грн.

Скаржник не погоджувався з рішенням Замовника щодо допущення до аукціону за лотами №№ 1-18 тендерної пропозиції комунального підприємства «Школяр».

 1. Скаржник повідомляє, що надана КП «Школяр» технічна специфікація, а також інформація та документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі відповідно до додатку 3 за лотом №2, не надані. Крім того, за іншими лотами КП «Школяр» надало технічні вимоги, які не відповідають додатку 3 та не підтвердило інформацію, не надало документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі відповідно до додатку 3 тендерної документації.
 2. Також Скаржник зазначив, що КП «Школяр» надало договір оренди складських приміщень. Відповідно, комунальне підприємство не має власного приміщення, та, відповідно, повинно було надати документи, що зазначені у додатку 2 тендерної документації, для учасників, які не мають власного приміщення. Скаржник стверджував, що КП «Школяр» із зазначеного переліку надало лише скан-копію оригіналів банківських документів про оплату оренди приміщення за перший, останній місяць.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 1863-р/пк-пз від 20.02.2019)

 1. Додаток 3 тендерної документації містить технічні вимоги до предмета закупівлі, зокрема:
 • організація надає через шкільні їдальні учням шкіл району збалансоване харчування. Набір продуктів харчування для приготування страв у школах обов’язково мають відповідати нормам, визначеними постановою КМУ «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» від 22.11.2004р. №1591, та постановою КМУ «Про затвердження Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладання податком на додану вартість» від 18.01.2016р. №16;
 • забезпечує приготування страв високої якості. Проводить щоденно бракераж їжі;
 • забезпечує шкільні їдальні харчуванням згідно меню;
 • забезпечує суворе дотримання правил приймання продуктів, що отримує їдальня, а також умов і строків зберігання і реалізації продуктів, що швидко псуються (термін реалізації продуктів, на момент отримання має бути не менше 70%). Забезпечує належне санітарне утримання приміщень, обладнання та інвентарю;
 • забезпечує спецодягом, миючими та дезінфікуючими засобами згідно діючих норм;
 • забезпечує шкільні їдальні кваліфікованими кадрами;
 • забезпечує своєчасне і обов’язкове проходження працівниками їдалень медогляду.

Тендерна документація не містить окремих вимог до форми технічної специфікації.

У складі тендерної пропозиції КП «Школяр» за лотами №№1, 3-17 міститься специфікація.

Проте, у складі тендерної пропозиції за лотами №№ 1-18 відсутня інформація та документи, які саме підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі відповідно до додатку 3 тендерної документації, що не відповідає умовам тендерної документації.

 1. Згідно з розділом 3 тендерної документації кваліфікаційні критерії та документи, які відповідно до вимог статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» подає учасник у складі своєї пропозиції з метою підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям, що зазначені у додатку 2 тендерної документації.

Додатком 2 вимагається, зокрема: інформаційна довідка про технічні можливості учасника про наявність ресурсної та матеріально-технічної бази для виконання умов договору про закупівлю, а саме: найменування обладнання/матеріально-технічної бази необхідного для виконання договору.

Правові підстави наявності обладнання/ матеріально-технічної бази (копія договору(ів) купівлі-продажу або свідоцтва про право власності або договору оренди приміщень/ будівлі/ складу/тощо). У разі, якщо учасник не має власного приміщення/ будівлі/ складу, він подає копію свідоцтва про право власності приміщення/ будівлі/ складу, з яким у нього укладений договір та підтверджені документально: скан-копію оригіналу правовстановлюючих документів орендодавця на складські приміщення; скан-копію фінансової звітності в якій відображена інформація про оренду необоротних активів; скан-копію оригіналу банківського документу про оплату оренди приміщення за перший, останній місяць.

У складі тендерної пропозиції КП «Школяр» міститься: інформаційна довідка про наявність обладнання та матеріально-технічної бази, у якій повідомляє, що КП «Школяр» орендує склад; договір про передачу майна територіальної громади м. Києва в оренду.

Згідно з пунктом 1.1 зазначеного договору орендодавець (Департамент комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради) передає, а орендар приймає в оренду нерухоме майно, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Києва.

У складі тендерної пропозиції комунального підприємства також містяться платіжні доручення з призначенням платежу «оренда приміщення».

Згідно з розділом 10 зазначеного договору додатки (розрахунок орендної плати) до цього договору є невід’ємною частиною. Проте, зазначений додаток відсутній у складі тендерної пропозиції.

Крім того, у складі тендерної пропозиції КП «Школяр» відсутні скан-копія оригіналу правовстановлюючих документів орендодавця на складські приміщення, скан-копія фінансової звітності, в якій відображена інформація про оренду необоротних активів, що не відповідає умовам тендерної документації.

Таким чином, Орган оскарження зобов’язав Замовника:

 • скасувати рішення про допущення тендерної пропозиції комунального підприємства «Школяр» до аукціону за лотами №№ 1, 3-18;
 • відмінити процедуру закупівлі за лотом № 2.

Рекомендовані публікації

Додати коментар