ADSтендер. Учасник торгів не повинен мати заборгованості зі сплати податків і зборів

ADSтендер. Учасник торгів не повинен мати заборгованості зі сплати податків і зборів

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «Спецінформ безпека», яке повідомляло, що Замовник – обласне комунальне виробниче підприємство «Дніпро-Кіровоград», порушив порядок проведення процедури закупівлі охоронних послуг (фізична охорона об’єктів підприємства – 17 постів).

Очікувана вартість – 4 095 300,00 грн.

Скаржник просив зобов’язати Замовника скасувати рішення про визначення переможця процедури закупівлі.

Скаржник, окрім іншого, повідомив, що ПП «БМ-2015» не надало жодного документу, згідно з яким можливо отримати інформацію про відсутність заборгованості з податків і зборів.

Замовник у своїх поясненнях зазначив, що згідно з положеннями частини 7 статті 28 Закону України «Про публічні закупівлі», він має право звернутись за підтвердженням інформації, наданої учасником, до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції.

Замовник повідомив, що він направив запит до Головного управління ДФС у Кіровоградській області. На цей запит Замовник отримав відповідь, в якому Головне управління ДФС у Кіровоградській області зазначило, що заборгованості зі сплати податків і зборів ПП «БМ-2015» не має.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 278-р/пк-пз від 15.01.2018)

Додаток 1 тендерної документації містить документи, які повинен надати учасник у складі тендерної пропозиції для підтвердження відсутності підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі відповідно до статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі».

Відповідно до додатку 1 тендерної документації учасник повинен подати у складі тендерної пропозиції інформацію в довільній формі за власноручним підписом уповноваженої особи учасника та завірену печаткою (у разі наявності) про те, що учасник не має заборгованості зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів).

На засіданні Колегії представник Замовника підтвердив, що у складі тендерної пропозиції ПП «БМ-2015» немає інформації про відсутність заборгованості зі сплати податків і зборів.

Отже, у складі тендерної пропозиції ПП «БМ-2015» відсутня інформація про те, що учасник не має заборгованості зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), що не відповідає умовам тендерної документації в цій частині.

Орган оскарження зобов’язав Замовника скасувати рішення про визначення ПП «БМ-2015» переможцем процедури закупівлі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар