ADSтендер. В учасника має бути не менше двох кваліфікованих працівників

ADSтендер. В учасника має бути не менше двох кваліфікованих працівників

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернувся ФОП Фера М.В., який повідомляв, що Замовник – Управління освіти Тячівської районної державної адміністрації, порушив порядок проведення процедури закупівлі палива: лот № 1 – вугілля кам’яне; лот № 2 – брикети торф’яні.

Очікувана вартість – 2 398 200,00 грн.

Скаржник просив зобов’язати Замовника скасувати рішення про визначення ТОВ «ВПК ЗАХІД» переможцем за лотом № 1.

  1. Окрім іншого, Скаржник повідомив, що у складі тендерної пропозиції ТОВ «ВПК ЗАХІД» не надало жодної документально підтвердженої інформації щодо відповідності таким кваліфікаційним критеріям як, наявність обладнання та матеріально-технічної бази та наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання і досвід.

Замовник зауважив, що на виконання умови тендерної документації ТОВ «ВПК ЗАХІД» надало у складі своєї тендерної пропозиції такі документи: довідку про наявність обладнання та матеріально-технічної бази і довідку про наявність кваліфікованих працівників.

  1. Також Скаржник повідомив, що у складі тендерної пропозиції ТОВ «ВПК ЗАХІД» не надало довідку про застосування заходів довкілля, яка вимагалась Замовником.

Замовник зазначив, що тендерною документацією не передбачена необхідність надання учасниками у складі тендерної пропозиції довідки про застосування заходів із захисту довкілля та/або іншого документального підтвердження в частині відповідності діючим актам чинного законодавства, які передбачають застосування заходів із захисту довкілля.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 2067-р/пк-пз від 06.03.2018)

  1. Згідно з розділом 3 тендерної документації відповідно до статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник вимагає від учасників подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям:

1) наявність обладнання та матеріально-технічної бази;

2) наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід.

Учасник у складі тендерної пропозиції повинен надати документи щодо підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям та відсутності підстав для відмови участі у процедурі закупівлі, в тому числі, наявність обладнання та матеріально-технічної бази:

– довідка (складена в довільній формі) щодо наявності обладнання та іншої матеріально-технічної бази, необхідних для виконання зобов’язань по договору, завірена підписом уповноваженої особи учасника.

Таким чином, тендерною документацією передбачалась необхідність наявності в учасника працівників відповідної кваліфікації, а їх кількість мала становити не менше двох осіб.

У складі тендерної пропозиції ТОВ «ВПК ЗАХІД» містяться:

– довідка, в якій ТОВ «ВПК ЗАХІД» повідомляє про наявність обладнання та матеріально-технічної бази, а саме – укладені договори оренди автотранспорту та договір оренди спеціалізованого складу з сертифікованою вагою для зважування. А також ТОВ «ВПК ЗАХІД» забезпечене в повному обсязі приміщеннями, організаційною та комп’ютерною технікою, засобами зв’язку;

– довідка, в якій ТОВ «ВПК ЗАХІД» повідомляє про кваліфікованих працівників, зокрема, директор – Мартиненко А.А. (освіта – середня), загальний стаж роботи – 1 рік. При необхідності згідно укладених договорів оренди автотранспорту та оренди спеціалізованого складу наймає висококваліфікованих працівників, які працюють на автотранспортному і складському підприємстві.

Таким чином, у складі тендерної пропозиції ТОВ «ВПК ЗАХІД» міститься інформація про одного кваліфікованого працівника, що не відповідає умовам тендерної документації.

  1. Відповідно до розділу 3 тендерної документації технічні, якісні характеристики предмета закупівлі повинні відповідати встановленим/зареєстрованим діючим нормативним актам діючого законодавства [державним стандартам (технічним умовам)], які передбачають застосування заходів із захисту довкілля.

Тендерна документація не містить окремої вимоги щодо необхідності надання учасниками у складі тендерної пропозиції довідки про застосування заходів довкілля.

Тому, ТОВ «ВПК ЗАХІД» не порушувало умов тендерної документації в цій частині.

Отже, Орган оскарження зобов’язав Замовника скасувати рішення про визначення ТОВ «ВПК ЗАХІД» переможцем процедури закупівлі за лотом № 1.

Рекомендовані публікації

Додати коментар