ADSтендер. Скаржник не довів факт порушення вимог тендерної документації конкурентом

ADSтендер. Скаржник не довів факт порушення вимог тендерної документації конкурентом

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «РАДІОСОФТ», яке повідомляло, що Замовник – ДП «Український державний центр радіочастот», порушив порядок проведення процедури закупівлі навігаційних приладів (стаціонарні станції радіоконтролю на базі цифрових приймачів діапазону частот 30-3000 (6000) МГц).

Очікувана вартість – 11 450 000,00 грн.

Скаржник просив зобов’язати Замовника скасувати рішення про допущення до аукціону тендерної пропозиції ТОВ «ТриА-Нет», виходячи з наступного.

  1. ТОВ «ТриА-Нет» у складі тендерної пропозиції надало «Інформаційну довідку про наявність обладнання та матеріально-технічної бази», в якій вказано лише про наявність офісної техніки, програмних продуктів розрахунку освітлення та випуску санітарних паспортів, оптичного обладнання (вимірювач оптичної потужності, лазерна лінійка та інше), електротехнічного обладнання (магомметр, омметр, вольтметр, кліщі універсальні та інше). Проте, як зазначив Скаржник, для виробництва сучасних стаціонарних станцій радіоконтролю недостатньо наведеного у наявності ТОВ «ТриА-Нет» обладнання та програмних продуктів.

За твердженням Скаржника, підприємства, які спроможні виготовляти та постачати стаціонарні станції радіоконтролю, повинні мати цілий парк спеціальних контрольно-вимірювальних радіотехнічних приладів, без яких неможливо провести калібрування і комплексну перевірку працездатності та технічних характеристик виготовлених стаціонарних станцій.

На засіданні Колегії АМКУ Скаржник надав додаткові пояснення, в яких зазначив, що він звернувся із запитом до спеціалістів в галузі розробки та виготовлення радіотехнічного обладнання щодо надання професійних та неупереджених висновків. На зазначений запит було надано лист, в якому, окрім іншого, зазначалося, що для виготовлення стаціонарних станцій радіоконтролю необхідна наявність у постачальника комплекту спеціальних контрольно-вимірювальних радіотехнічних приладів, а саме: високо стабільних генераторів сигналів високої частоти з діапазоном робочих частот від 30 до 6000 МГц, еталонних вимірювальних антен, вимірювачів КСХН, аналізаторів спектру.

Отже, враховуючи, що ТОВ «ТриА-Нет» у своїй довідці вказало лише обладнання, що відноситься до оптичного та електричного класу та не навело жодного радіотехнічного вимірювального приладу, обладнання, наведене у довідці ТОВ «ТриА-Нет», не надає можливості для виготовлення ним стаціонарних станцій радіоконтролю на базі цифрових приймачів діапазону частот 30-3000 (6000) МГц відповідно до технічного завдання, що входить до складу тендерної документації.

Замовник у своїх поясненнях, зокрема, зазначив, що з метою дотримання принципів здійснення закупівель таких, як добросовісна конкуренція серед учасників, а також розширення кола потенційних учасників Замовник не висував у тендерній документації вимог щодо наявності конкретного обладнання у власності постачальника та не вимагав від учасників бути виробником стаціонарних станцій радіоконтролю.

  1. Скаржник повідомив, що форма та зміст електронної банківської гарантії регламентується вимогами Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах, затвердженим Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639. Відповідно до цієї постанови гарантія має містити такі реквізити, зокрема, назву банку бенефіціара – його назву та адресу SWIFT-код (BIC kod) або номер телекса (зазначається за потребою).

Скаржник стверджує, що банківська гарантія ТОВ «ТриА-Нет» не містить адреси банку бенефіціара.

Замовник стверджував, що посилання Скаржника на ту обставину, що банківська гарантія, подана ТОВ «ТриА-Нет», не у повній мірі відповідає Положенню про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах, є некоректним, оскільки така вимога в тендерній документації відсутня, перевірка банківської гарантії на відповідність Постанові Правління Національного Банку України належить до компетенції самого Національного банку України як регулятора у сфері банківської діяльності та банківська гарантія засвідчена електронним цифровим підписом уповноваженої особи банку, що свідчить про дійсність банківської гарантії та відсутність у такій гарантії адреси банку бенефіціара не впливає на зобов’язання гаранта.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 8432-р/пк-пз від 30.11.2017)

  1. В додатку 4 тендерної документації Замовник встановив кваліфікаційні критерії та визначив перелік документів, що підтверджують інформацію учасників про відповідність їх таким критеріям, зокрема, наявність обладнання та матеріально-технічної бази, а саме:

– довідка, складена у довільній формі, щодо наявності обладнання та матеріально-технічної бази;

– довідка, складена у довільній формі, щодо наявності сервісного центру з обслуговування обладнання.

У складі тендерної пропозиції ТОВ «ТриА-Нет» міститься довідка про наявність обладнання та матеріально-технічної бази та довідка про наявність сервісних центрів з обслуговування обладнання в Україні.

Тендерна документація не містить вимог щодо типу обладнання, його кількості тощо, отже ТОВ «ТриА-Нет» не порушило вимоги тендерної документації в цій частині.

  1. Згідно з пунктом 2 розділу III тендерної документації вид забезпечення: електронна банківська гарантія (дійсна), згідно з якою первинне зобов’язання несе будь-який банк.

В електронній банківській гарантії обов’язково зазначається повна назва торгів та посилання на тендерну документацію, в якій передбачена вимога щодо надання гарантії.

У складі тендерної пропозиції ТОВ «ТриА-Нет» надана банківська гарантія від 20.10.2017 № 10/1/06-1513, в якій, зокрема, зазначена повна назва торгів та міститься посилання на тендерну документацію Замовника.

Тендерна документація не містить вимоги щодо обов’язкової відповідності гарантії вимогам Постанови Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639, тому ТОВ «ТриА-Нет» не порушило умови тендерної документації в цій частині.

Орган оскарження відмовив ТОВ «РАДІОСОФТ» в задоволенні скарги.

Рекомендовані публікації

Додати коментар