ADSтендер. Відсутність чи не відповідність зразків продукції не може бути підставою для відхилення тендерної пропозиції

ADSтендер. Відсутність чи не відповідність зразків продукції не може бути підставою для відхилення тендерної пропозиції

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулась фізична особа-підприємець Каніковська Олена Володимирівна, яка повідомляла, що Замовник – Департамент освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради, порушив порядок проведення процедури закупівлі подарунків та нагород (нагородна атрибутика – медалі та кубки для олімпійських видів спорту; медалі та кубки для неолімпійських видів спорту; медалі та кубки для спортивно-масових змагань).

Очікувана вартість – 1 526 700,00 грн.

Скаржник не погоджувався з рішенням про відхилення його тендерної пропозиції та просив зобов’язати Замовника скасувати це рішення та рішення про визначення переможця процедури закупівлі.

Підставами відхилення тендерної пропозиції Скаржника було наступне.

  1. Скаржником порушено вимоги п.1 розділу 3 тендерної документації, а саме не дотримані вимоги щодо оформлення проекту договору згідно додатку 6 тендерної документації.

Скаржник зазначив, що ним були подані всі необхідні документи відповідно до вимог тендерної документації.

  1. Скаржником у складі тендерної пропозиції були надані ескізи медалей, що не відповідають рішенню від 18.04.1995 № 57 «Про герб міста Києва» в частині зображення Архистратига Михаїла.

Скаржник повідомив, що ним були подані всі необхідні ескізи, які відповідають вимогам тендерної документації.

  1. Скаржником надано лише зразки кубків у кількості 17 штук без пояснень щодо належності до відповідного лоту. Якість запропонованих кубків радикально відрізняється від заявлених технічних вимог тендерної документації. Зразки медалей не надані, що унеможливлює дослідження їх відповідності технічним вимогам тендерної документації.

Скаржник зауважив, що ним було подано тендерну пропозицію у відповідності до тендерної документації.

Позиція Колегії АМКУ (рішення №8941-р/пк-пз від 19.12.2017):

  1. Додаток 6 тендерної документації містить проект договору про закупівлю товарів.

У складі тендерної пропозиції Скаржника міститься лист-згода від 13.11.2017 № 6, відповідно до якого Скаржник надає свою згоду з основними умовами договору, визначеними у додатку 6 тендерної документації.

Тендерна документація не містила окремих вимог до оформлення письмової згоди учасника з основними умовами договору.

  1. Відповідно до пункту 1 розділу III тендерної документації учасник у складі тендерної пропозиції повинен подати, зокрема, інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, а також відповідну технічну специфікацію (плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі) згідно з додатком 5 тендерної документації.

Додаток 5 тендерної документації містить технічні вимоги до предмета закупівлі.

Відповідно до додатку 5 тендерної документації Замовник закуповує, зокрема, медаль індивідуальну, реверс медалі штампований із зображенням герба м. Києва.

Відповідно до додатку 5 тендерної документації ескізи медалей та кубків повинні бути надані у складі тендерної пропозиції.

У складі тендерної пропозиції Скаржника містяться ескізи медалей.

Тендерна документація не містила окремої вимоги щодо відповідності ескізів медалей рішенню від 18.04.1995 № 57 «Про герб міста Києва», зокрема, в частині зображення Архистратига Михаїла.

  1. Відповідно до додатку 5 тендерної документації учасник, тендерна пропозиція якого за результатом оцінки (аукціону) визначена найбільш економічно вигідною повинен надати зразки запропонованої продукції (товару) протягом двох днів.

Згідно з інформацією, розміщеною на веб-порталі Уповноваженого органу кінцевий строк подання тендерних пропозицій – 16.11.2017.

Зразки продукції не є складовою тендерної пропозиції, а тому їх відсутність чи невідповідність умовам тендерної документації не може бути підставою для відхилення тендерної пропозиції учасника.

Враховуючи вищенаведене, скаржник не порушив умови тендерної документації, а його тендерна пропозиція була неправомірно відхилена Замовником із наведених вище підстав.

Орган оскарження задовільнив скаргу ФОП Каніковської О.В. та зобов’язав Замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ФОП Каніковської О.В. та рішення про визначення ФОП Магди О.С. переможцем процедури закупівлі.

Згідно з інформацією, розміщеною на веб-порталі Уповноваженого органу, Замовник відмінив торги у зв’язку з відсутністю подальшої потреби в закупівлі зазначених товарів.

Рекомендовані публікації

Додати коментар