ADSтендер. Відсутність гарантійного листа призвела до незадоволення скарги

ADSтендер. Відсутність гарантійного листа призвела до незадоволення скарги

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулась ФОП Гребенюк І.Т., яка повідомляла, що Замовник – Управління охорони здоров’я Кам’янської міської ради, порушив порядок проведення процедури закупівлі медичних матеріалів (рукавички, шприци, системи для переливання розчинів, перев’язувальні матеріали та ін.).

Очікувана вартість – 1 800 000,00 грн.

Скаржник не погоджувався з рішенням Замовника щодо відхилення його тендерної пропозиції та просив зобов’язати Замовника скасувати таке рішення.

  1. Згідно з протоколом розгляду тендерних пропозицій першою підставою відхилення тендерної пропозиція Скаржника було: «згідно з тендерною документацією розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції», тендерні пропозиції є дійсними протягом 90 днів з дати розкриття тендерних пропозицій, про що у складі пропозиції учасники мають надати відповідний гарантійний лист, але учасником ФОП Гребенюк І.Т. не було надано такого гарантійного листа».

Скаржник з приводу цього зазначив, що надав забезпечення тендерної пропозиції, а саме – страхову гарантію у вигляді електронного файлу у форматі PDF з одночасним документальним підтвердженням ЕЦП підписанта та ЕЦП печатки фінансової установи, у розширенні p7s через електронну систему закупівель, з обов’язковим зазначенням посилання на програмний комплекс, яким накладено ЕЦП для можливості перевірки такого підпису. Також Скаржник зауважив, що серед переліку документів, Замовник не зазначив, що строк дії тендерних пропозицій – 90 календарних днів та не вимагав надання гарантійного листа.

  1. Другою підставою відхилення тендерної пропозиція Скаржника було: «не надання гарантійного листа (оригіналу) від виробника (офіційного дистриб’ютора), яким підтверджується можливість поставки товару, який є предметом закупівлі, у кількості та в терміни, визначені тендерною документацією».

Скаржник повідомив, що надав копію договору купівлі-продажу між ФОП Гребенюк І.Т. та виробником товарів ТОВ «ДОПОМОГА-І». Як вказав Скаржник, цей договір свідчить про довгострокову співпрацю між виробником товарів медичного призначення ТОВ «ДОПОМОГА-І» та ФОП Гребенюк І.Т., так як вище зазначений договір має строк дії, який автоматично подовжується на кожний наступний рік.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 3529-р/пк-пз від 16.04.2018)

  1. Відповідно до розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації тендерні пропозиції вважаються дійсними протягом 90 днів з дати розкриття тендерних пропозицій, про що у складі пропозиції учасники мають надати відповідний гарантійний лист.

У складі тендерної пропозиції Скаржника відсутній гарантійний лист, що тендерна пропозиція вважається дійсною протягом 90 днів з дати розкриття, що не спростовано Скаржником. Тому, тендерна пропозиція Скаржника не відповідала умовам тендерної документації в цій частині та була правомірно відхилена.

  1. Згідно з пунктом 3 додатку 3 тендерної документації учасники мають надати у складі тендерної пропозиції гарантійний лист (оригінал) від виробника (офіційного дистриб’ютора), яким підтверджується можливість поставки товару, який є предметом закупівлі, у кількості та в терміни, визначені тендерною документацією. Гарантійний лист повинен включати: повну назву учасника, назву предмету закупівлі, вміст упаковки, одиницю виміру, кількість згідно з тендерною документацією.

У складі тендерної пропозиції Скаржника міститься лист-пояснення про гарантійний лист виробника, яким Скаржник зазначив, що вимога про надання такого листа є дискримінацією.

Таким чином, тендерна пропозиція Скаржника не містить гарантійного листа (оригіналу) від виробника (офіційного дистриб’ютора), яким підтверджується можливість поставки товару, який є предметом закупівлі, у кількості та в терміни, визначені тендерною документацією, що є порушенням умов тендерної документації в цій частині.

Враховуючи вищенаведене, тендерна пропозиція Скаржника була правомірно відхилена з підстав, наведених вище.

Отже, Орган оскарження відмовив ФОП Гребенюк І.Т. у задоволенні скарги.

Рекомендовані публікації

Додати коментар