ADSтендер. Відсутність необхідних документів стала причиною скасування рішення про визначення переможця

ADSтендер. Відсутність необхідних документів стала причиною скасування рішення про визначення переможця

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «Бі-Про», яке повідомляло, що Замовник – Департамент освіти Харківської міської ради, порушив порядок проведення процедури закупівлі шкільних меблів (навчальне обладнання для кабінету фізики).

Очікувана вартість – 1 200 000,00 грн.

Скаржник просив зобов’язати Замовника скасувати рішення про визначення ФОП Нестереня А.Є. переможцем процедури закупівлі, виходячи з наступного:

Учасник не зазначив у складі своєї тендерної пропозиції рік випуску кожної складової тендерної пропозиції, а лише надав довідку-згоду про те, що рік виготовлення не раніше 2016 року.

На засіданні Колегії АМКУ представник Замовника зазначив, що тендерна документація не містила вимог до форми довідки та вказав, що наданий ФОП Нестеренею А. Є. гарантійний лист влаштовує Замовника.

У складі тендерної пропозиції відсутній висновок Міністерства охорони здоров’я України на цифровий вимірювальний комп’ютерний комплекс, наданий до кінцевої дати подання тендерних пропозицій. Цей висновок завантажено учасником вже після проведення аукціону.

Під час розгляду скарги Органом оскарження представник Замовника зазначив, що у складі тендерної пропозиції ФОП Нестерені А. Є. міститься Сертифікат відповідності на комплекси мультимедійні інтерактивні навчальні, що включає в себе цифровий вимірювальний комплекс. Також представник Замовника вказав, що Сертифікат відповідності саме на цифровий вимірювальний комплекс був завантажений учасником після аукціону.

ФОП Нестереня А. Є. підтвердив, що пропоноване ним обладнання має провідне та безпровідне підключення, інтерфейси Wi-Fi або Bluetooth. Однак, надані ним у складі тендерної пропозиції сертифікати на цифровий вимірювальний комплекс не містять інформації, яка б підтверджувала вимоги, встановлені в додатку 2 тендерної документації, оскільки в сертифікатах не зазначається відповідність запропонованого товару вимогам технічних регламентів щодо електромагнітної сумісності, безпеки, радіо, чинних на дату розкриття пропозицій, елементів, що мають бездротові комунікації (Wi-Fi, Bluetooth).

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 6768-р/пк-пз від 09.07.2018)

  1. Відповідно до пункту 1 додатку 1 тендерної документації усі товари, що входять до складу предмета закупівлі повинні бути новими. Обов’язковим є зазначення у документації тендерної пропозиції року випуску/виробництва складових предмету закупівлі (не раніше ніж 2016 року випуску/виробництва).

У складі тендерної пропозиції ФОП Нестерені А. Є. міститься довідка щодо виконання вимог до предмета закупівлі, відповідно до якої підприємець гарантує виконання зазначених вимог.

Проте, у складі тендерної пропозиції відсутні документи, які підтверджують, що рік випуску/виробництва складових предмета закупівлі не раніше ніж 2016 року випуску/виробництва, що не відповідає умовам тендерної документації.

  1. Відповідно до додатку 2 тендерної документації учасник у складі тендерної пропозиції має надати, зокрема, копію, чинного на дату проведення аукціону, висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи на цифровий вимірювальний комплекс. Відповідно до пункту 2 додатку 1 тендерної документації учасник у складі тендерної пропозиції повинен подати копію чинних, на період поставки товару, висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи Міністерства охорони здоров’я України на кожну складову комп’ютерного та інтерактивного/мультимедійного обладнання або інтерактивний комплекс в цілому, що входить до складу предмету закупівлі, та на цифровий вимірювальний комп’ютерний комплекс.

У складі тендерної пропозиції ФОП Нестерені А.Є. відсутній висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи на цифровий вимірювальний комплекс, що не відповідає умовам тендерної документації.

  1. Відповідно до додатку 2 тендерної документації учасник повинен надати копії сертифікатів на елементи цифрового вимірювального комп’ютерного комплексу, що має бездротові комунікації (Wi-Fi, Bluetooth), які підтверджують відповідність запропонованого товару вимогам технічних регламентів щодо електромагнітної сумісності, безпеки, радіо.

У складі тендерної пропозиції ФОП Нестерені А.Є. міститься таблиця відповідності технічних та якісних характеристик запропонованих товарів умовам Замовника, відповідно до якої підприємець у складі своєї тендерної пропозиції надає копії декларацій на цифровий вимірювальний комп’ютерний комплекс на бездротові комунікації (Wi-Fi, Bluetooth), які підтверджують відповідність запропонованого товару вимогам технічних регламентів щодо електромагнітної сумісності, безпеки, радіо.

Разом з тим, у складі тендерної пропозиції ФОП Нестерені А.Є. відсутні копії сертифікатів на елементи цифрового вимірювального комп’ютерного комплексу, що має бездротові комунікації (Wi-Fi, Bluetooth), які підтверджують відповідність запропонованого товару вимогам технічних регламентів щодо електромагнітної сумісності, безпеки, радіо, що не відповідає умовам тендерної документації.

Таким чином, тендерна пропозиція ФОП Нестерені А.Є. не відповідала умовам тендерної документації та мала бути відхилена Замовником на підставі вимог статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі».

Враховуючи наведене, Колегія АМКУ зобов’язала Департамент освіти Харківської міської ради скасувати рішення про визначення ФОП Нестереня А.Є. переможцем процедури закупівлі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар