ADSтендер. Відсутність висновку санітарно-епідеміологічної експертизи призвела до відміни процедури закупівлі

ADSтендер. Відсутність висновку санітарно-епідеміологічної експертизи призвела до відміни процедури закупівлі

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «Торговий Дім «РІН», яке повідомляло, що Замовник – Управління освіти, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації, порушив порядок проведення процедури закупівлі матраців в комплекті з наматрацниками у кількості 2142 шт.

Очікувана вартість – 1 071 000,00 грн.

Скаржник просив зобов’язати Замовника скасувати рішення про визначення ТОВ «ЛОРІГОН» Переможцем процедури закупівлі.

Окрім іншого Скаржник зазначив, що Переможець у складі тендерної пропозиції надав висновок санітарно-епідеміологічної експертизи на матрац ватний та висновок санітарно-епідеміологічної експертизи на текстильні вироби: простирадла, покривала, комплекти постільної білизни або окремі вироби, що, на думку Скаржника, не є предметом закупівлі. У свою чергу, висновок санітарно-епідеміологічної експертизи на предмет закупівлі «наматрацник» надано не було.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 12381-р/пк-пз від 04.09.2019)

Відповідно до розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації учасники процедури закупівлі повинні надати у складі тендерної пропозицій інформацію та документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, установленим Замовником та порівняльну таблицю відповідності запропонованого товару технічним вимогам Замовника. Додаток 2 тендерної документації містить технічні та якісні характеристики предмета закупівлі. Згідно з цим додатком Замовник закуповує матрац (в комплекті з наматрацником). Відповідно до зазначеного додатку на запропонований товар учасник повинен надати висновок санітарно-епідеміологічної експертизи, дійсний на момент подачі тендерної пропозиції.

У складі тендерної пропозиції Переможця містяться зокрема: довідка про технічні та якісні характеристики відповідно до якого учасник пропонує матрац (в комплекті з наматрацником) та вказує, що на запропонований товар надає висновок санітарно-епідеміологічної експертизи, дійсний на момент подачі тендерної пропозиції; висновок санітарно-епідеміологічної експертизи на матрац ватний; висновок санітарно-епідеміологічної експертизи на текстильні вироби: простирадла, покривала, комплекти постільної білизни або окремі вироби.

Замовник не спростував інформацію, наведену у скарзі, щодо відсутності у складі тендерної пропозиції ТОВ «ЛОРІГОН» висновку санітарно-епідеміологічної експертизи на наматрацники.

Враховуючи наведене, у складі тендерної пропозиції Переможця відсутній висновок санітарно-епідеміологічної експертизи саме на наматрацник, що не відповідає умовам тендерної документації в цій частині. Тому, тендерна пропозиція ТОВ «ЛОРІГОН» не відповідала умовам тендерної документації та мала бути відхилена Замовником на підставі вимог статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі».

Таким чином, Орган оскарження зобов’язав Замовника відмінити процедуру закупівлі.

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар