ADSтендер. Вимога щодо необхідності наявності щонайменше 5 договорів не відповідає вимогам Закону

ADSтендер. Вимога щодо необхідності наявності щонайменше 5 договорів не відповідає вимогам Закону

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «Едельвейс Плес», яке повідомляло, що Замовник – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, порушив порядок проведення процедури закупівлі капітального ремонту корпусу факультету кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка по проспекту Глушкова, 4-Д у Голосіївському районі міста Києва в обсязі термомодернізації.

Очікувана вартість – 90 251 165,00 грн.

Скаржник просив зобов’язати Замовника внести зміни до тендерної документації.

Окрім іншого, Скаржник повідомив, що встановлення кількісного критерію щодо надання копії договору для підтвердження досвіду виконання аналогічного договору обсягом не менше ніж 50% від очікуваної вартості закупівлі є дискримінаційним та таким, що не відповідає вимогам Закону України «Про публічні закупівлі».

Аналогічна ситуація з вимогами щодо загального обсягу виконання кожного з виду робіт та кількістю договорів. Скаржник зазначив, що вимога про надання на підтвердження досвіду п’яти аналогічних договорів є дискримінаційною, такою, що обмежує учасників – новостворених юридичних осіб та організацій/підприємств з невеликим досвідом у цій сфері діяльності.

Також Скаржник повідомив, що Замовник вимагає окремий перелік обсягів робіт в об’ємах, як вказано в технічній специфікації, що є неправомірним, так як зазначення таких вимог наводить на думку, що Замовник саме під конкретних учасників визначає умови, незважаючи на те, що види робіт не впливають на кваліфікацію учасника, в тому числі, що вони повинні бути виконані на п’яти об’єктах.

Скаржник зауважив, що позиція Замовника є незрозумілою з огляду на те, що предметом закупівлі є капітальний ремонт та модернізація, а аналогічний досвід – реконструкція та нове будівництво.

Також, Скаржник повідомив, що вимога «копії документів зазначених у довідці згідно з пунктом 3.1 та актів виконаних робіт до них, завірені належним чином [«з оригіналом згідно» (посада підпис прізвище), печатка]» має бути вилучена, оскільки надання актів виконаних робіт до договорів може бути конфіденційною інформацією, відповідно до умов укладеного договору, та надання останніх стане неможливим.

Замовник у своїх поясненнях повідомив, що він виходив з того, що очікувана вартість процедури закупівлі є доволі значною, відповідно встановлення критерію еквівалентності аналогічного договору на рівні, який дорівнює очікуваній вартості, що призвело б до значного скорочення кількості потенційних учасників. Щодо вимоги надання актів виконаних робіт на підтвердження досвіду виконання договорів, то вона не носить дискримінаційний характер, оскільки усі потенційні учасники однаково повинні виконувати вказану вимогу. При цьому правовий статус, розміри або інші параметри учасників, не надають їм преференцій при виконанні цієї вимоги.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 10651-р/пк-пз від 17.10.2018)

Додатком 1 тендерної документації вимагається довідка, що містить інформацію про наявність досвіду виконання аналогічних робіт на вибір протягом останніх п’яти років, в тому числі не менше одного договору підряду обсягом не менше ніж 50% від очікуваної вартості закупівлі.

Учасник повинен мати успішний досвід як генеральний підрядник у виконанні щонайменше п’яти завершених проектів аналогічної складності порівняно з проектом, що є предметом закупівлі, протягом останніх п’яти років.

Аналогічними слід вважати договори/роботи з реконструкції або нового будівництва будівлі (закладу), які обов’язково підтверджують факт виконання кожного виду з наступних робіт: з утеплення фасадів (загальний обсяг – не менше запропонованого в Технічній Специфікації); з утеплення покрівлі; заміна або встановлення вікон та дверей на енергоефективні; з реконструкції або нового будівництва системи опалення (загальний обсяг – загальною потужністю не менше 120 кВт); з реконструкції або нового будівництва систем вентиляції і кондиціонування (припливно-витяжної системи).

Вказані роботи можуть бути у складі одного або декількох договорів, але в будь-якому разі учаснику необхідно підтвердити виконання усіх видів робіт мінімум на п’яти об’єктах (закладах).

Копії документів зазначених у довідці та актів виконаних робіт до них, завірені належним чином [«з оригіналом згідно» (посада підпис прізвище), печатка].

Оригінали позитивних листів-відгуків (не менше трьох) від Замовників контрагентів про співпрацю з учасником стосовно виконання робіт (не менше трьох).

Згідно з тендерною документацією предметом закупівлі є «ДСТУ Б.Д.1.1- 1:2013 – капітальний ремонт корпусу факультету кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка по проспекту Глушкова, 4-Д у Голосіївському районі міста Києва в обсязі термомодернізації».

Скаржник не довів та документально не підтвердив необхідність внесення змін щодо обсягу та виду робіт, необхідності надання актів виконаних робіт.

Проте, вимога щодо необхідності наявності щонайменше п’яти договорів не відповідає вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» в цій частині.

Таким чином, Колегія АМКУ зобов’язала Замовника усунути вказані невідповідності шляхом внесення відповідних змін до тендерної документації в цій частині.

Рекомендовані публікації

Додати коментар