ADSтендер. За умовами документації учасники могли запропонувати будь-який колір для штор

ADSтендер. За умовами документації учасники могли запропонувати будь-який колір для штор

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «Текстиль-Контакт», яке повідомляло, що Замовник – Державне управління справами, порушив порядок проведення процедури закупівлі штор для облаштування Маріїнського палацу в м. Києві – 153 комплекти.

Очікувана вартість – 8 000 000,00 грн.

Скаржник повідомив про встановлення дискримінаційних вимог в тендерній документації та просив зобов’язати Замовника відмінити процедуру закупівлі у зв’язку з неможливістю усунення порушень.

  1. Скаржник наголосив, що відповідно до тендерної документації кінцевий строк подання тендерної пропозиції – 04.12.2017, а строк поставки товару – до 26.12.2017.

Скаржник звернув увагу, що договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами і діє до 31 грудня 2017 року включно та в будь-якому випадку до повного виконання ними своїх зобов’язань за договором, у тому числі гарантійних.

За твердженням Скаржника, реальний строк у переможця для виготовлення та поставки товару складає 4 календарних дні, що є неможливим з огляду на фактичні обсяги робіт (пошив та поставку 153 комплектів штор).

  1. Окрім іншого, Скаржник зазначив, що в зміненій тендерній документації, замість номерів кольорів, які б відповідали моделі Pantone – загальноприйнятий міжнародний стандарт колористики, в тендерній документації зазначені назви кольорів, а в деяких випадках не вказані номери кольорів матеріалів. В описі тканини RAMNUR TEXSTILR2205 (Туреччина) вказаний колір «відбілений», а в колористиці зазначеного артикулу взагалі немає інформації щодо кольору. Скаржник вважає, що потребує роз’яснень який саме відтінок кольору по кожному товару потрібен Замовнику.

Позиція Колегії АМКУ (рішення №8814-р/пк-пз від 13.12.2017):

  1. Згідно з пунктом 1 розділу «Подання та розкриття тендерної пропозиції» кінцевий строк подання тендерних пропозицій 05.12.2017.

У пункті 1.1 додатку 4 тендерної документації міститься інформація, що постачальник зобов’язується виготовити і передати у власність замовнику штори для облаштування Маріїнського палацу в м. Києві згідно зі специфікацією товару (додаток 2), а замовник зобов’язується прийняти і оплатити товар на умовах, передбачених договором.

Згідно з пунктом 5.1 додатку 4 тендерної документації поставка товару здійснюється у 2018 році (до 27 квітня 2018 року).

Відповідно до пункту 10.1 додатку 4 тендерної документації договір набирає чинності з моменту його підписання з сторонами і діє до 31 грудня 2018 року включно та в будь-якому випадку до повного виконання ними своїх зобов’язань по договору, в тому числі гарантійних.

Згідно з інформацією, розміщеною на веб-порталі Уповноваженого органу, Замовником 27.11.2017 було внесено зміни та викладено тендерну документацію в новій редакції.

На момент подачі скарги (29.11.2017) діяла редакція тендерної документації від 27.11.2017.

Замовником були внесені зміни і на момент подачі скарги зазначені Скаржником умови (що є предметом оскарження) були відсутні в тендерній документації. Тому і відсутні підстави для задоволення скарги в цій частині.

  1. У додатку 3 тендерної документації містяться, зокрема, технічні та якісні характеристики товару, де зазначається, що колір тканини RAMNUR TEXSTILR2205 – «відбілений».

Враховуючи те, що Замовником не визначено конкретний колір товару, учасник може запропонувати відтінок кольору на власний розсуд, це не може бути підставою для відхилення тендерних пропозицій учасників.

Колегія АМКУ постановила, що відсутні підстави для задоволення скарги в цій частині.

Таким чином орган Оскарження відмовив в задоволенні скарги ТОВ «Текстиль-Контакт».

Згідно з інформацією, розміщеною на веб-порталі Уповноваженого органу, Замовник відмінив торги у зв’язку з відсутністю подальшої потреби в закупівлі зазначених товарів в поточному році.

Рекомендовані публікації

Додати коментар