ADSтендер. Замовник не допустив до автоматичної оцінки тендерних пропозицій

ADSтендер. Замовник не допустив до автоматичної оцінки тендерних пропозицій

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «Спецпроектінжиніринг», яке повідомляло, що Замовник – Національний Банк України, порушив порядок проведення процедури закупівлі послуг з технічного обслуговування систем підтримання кліматичних умов в приміщеннях спеціального призначення.

Очікувана вартість – 4 008 761,20 грн.

Скаржник не погоджувався з рішенням Замовника стосовно відхилення своєї тендерної пропозиції.

Відповідно до протоколу розгляду тендерних пропозицій підставою відхилення Скаржника стало наступне: «учасник не завантажив копію діючого дозволу, виданого відповідним уповноваженим державним органом, або скановану копію декларації відповідності матеріально-технічної бази учасника вимогам законодавства з питань охорони праці, що зареєстрована відповідним уповноваженим державним органом, якими дозволяється виконувати роботи на висоті, що не відповідає вимогам пункту 6 розділу «Інструкція з підготовки тендерної документації» тендерної документації».

Скаржник повідомив, що надав у складі тендерної пропозиції відповідний документ, а також зазначив, що буде залучати субпідрядників.

Скаржник зауважив, що тендерна документація не містить окремих вимог щодо надання дозволів або декларацій у відповідності до кожного об’єкту де будуть проводитися роботи, ані вимоги щодо зазначення у довідці про субпідрядників всіх об’єктів де вони будуть залучені, оскільки жодних пояснень щодо заповнення таблиці у складі тендерної документації немає. Також Скаржник зазначив, що загальна кількість обладнання, яке потребує технічного обслуговування на всіх об’єктах НБУ, становить 248 одиниць, з них лише 2 одиниці розміщені за адресою м. Дніпро по вулиці Малиновського, 66 та для виконання послуг за цією адресою не потрібно ані дозволу, ані декларацій з огляду на те, що роботи проводяться на незначній висоті менше 1,3 метра, проте Скаржник все одно планує залучати субпідрядну організацію для виконання цих робіт.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 14665-р/пк-пз від 11.10.2019)

Відповідно до розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації учасники процедури закупівлі повинні завантажити файли з нижчезазначеними документами у сканованому вигляді, зокрема, копію діючого дозволу учасника та/або субпідрядника (у разі залучення), виданого відповідним уповноваженим державним органом, або скановану копію декларації відповідності матеріально-технічної бази учасника та/або субпідрядника (у разі залучення) вимогам законодавства з питань охорони праці, що зареєстрована відповідним уповноваженим державним органом, якими дозволяється виконувати роботи на висоті.

Відповідно до зазначеного розділу тендерної документації, тендерні пропозиції щодо залучення субпідрядних організацій (в т.ч. пропозиції щодо залучення субпідрядних організацій, які учасник планує залучити до надання послуг, обсяг яких складає не менше ніж 20% від вартості договору про закупівлю) за нижченаведеною формою, – у разі наявності таких пропозицій.

У разі відсутності пропозицій, щодо залучення субпідрядних організацій, учасник має надати відповідний лист на фірмовому бланку (у разі наявності) за підписом уповноваженої особи з інформацією щодо відсутності вищезазначених пропозицій.

У складі тендерної пропозиції Скаржника містяться наступні документи:

  • документ, в якому зазначається наступне: «Товариство з обмеженою відповідальністю «СПЕЦПРОЕКТІНЖИНІРИНГ», яке зареєстроване за адресою: м. Київ, вул. Бальзака, 56, оф. 179, як учасник відкритих торгів повідомляє, що для надання послуг з технічного обслуговування систем підтримання кліматичних умов в приміщеннях спеціального призначення на об’єктах Національного банку України планує залучати наступні субпідрядні організації, а саме – ТОВ «ФАЄРМЕН»;
  • дозвіл, виданий ТОВ «ФАЄРМЕН» на виконання, зокрема, робіт верхолазання, що виконуються на висоті 5 метрів більше над поверхнею ґрунту, затверджений печаткою та підписом першого заступника начальника територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Київській області та міста Києва.

У тендерній документації відсутні вимоги щодо необхідності зазначення найменування субпідрядних організацій у разі, якщо він залучає менше ніж 20%.

Враховуючи викладене, тендерна пропозиція Скаржника була неправомірно відхилена Замовником із вказаної підстави.

Таким чином, Орган оскарження зобов’язав Замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «Спецпроектінжиніринг».

Рекомендовані публікації

Додати коментар