ADSтендер. Замовник не довів, що підпис на документах був несправжнім

ADSтендер. Замовник не довів, що підпис на документах був несправжнім

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «УКР ГАЗ РЕСУРС», яке повідомляло, що Замовник – комунальна установа «Одеська обласна клінічна лікарня», порушив порядок проведення процедури закупівлі газового палива.

Очікувана вартість – 15 000 000,00 грн.

Скаржник не погоджувався з рішенням Замовника стосовно відхилення його тендерної пропозиції.

  1. Однією з підстав відхилення тендерної пропозиції Скаржника було: «в наданій тендерній пропозиції у більшості випадків в документах використовується факсимільний підпис уповноваженої службової (посадової) особи учасника процедури закупівлі».

Скаржник повідомив, що підпис уповноваженої особи на документах у складі тендерної пропозиції є справжнім власноручним підписом директора товариства, а відхилення пропозиції товариства на підставі підозри без документальних підтверджень є неправомірним.

Замовник надав пояснення в яких зазначив, що учасником в наданій тендерній пропозиції більш ніж у 50% документах використовується факсимільний підпис уповноваженої службової (посадової) особи учасника процедури закупівлі. Такий факт Замовник виявив з наступного: підпис та печатка на документах у 50% випадках не відрізняються одна від одної, а ні розміром, а ні почерком, також проглядаються плями та розмитість від водяного знаку, що підтверджує факт використання факсимільного підпису.

Замовник зазначив, що тендерним комітетом було прийнято рішення, що учасник порушив вимогу тендерної документації, скориставшись факсимільним підписом замість власноручного підпису.

На засіданні Колегії АМКУ представник Скаржника зазначив, що на документах міститься власноручний підпис директора.

  1. Ще однією причиною відхилення стало: «учасник в тендерній пропозиції надав форму тендерної пропозиції із зазначенням ціни у вільному доступі (тобто інформація про ціну учасника доступна до перегляду усім іншим учасникам та користувачам), у зв’язку з чим учасник порушив законодавство з питань публічних закупівель».

Скаржник стверджував, що відповідно до тендерної документації ТОВ «УКР ГАЗ РЕСУРС» надало інформацію у відповідності до наведеної форми додатку 1.

Скаржник зауважив, що в тендерній документації не зазначено про те, що заповнена таблиця за формою додатку 1 не має містити інформацію про ціну предмета закупівлі.

Замовник зауважив, що в порушення вимог статті 27 Закону України «Про публічні закупівлі» до розкриття тендерних пропозицій інформація щодо ціни Скаржника є доступною всім учасникам та Замовнику процедури закупівлі. Замовник зазначає, що розкриття тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі в частині інформації про ціну на етапі, коли розкривається лише частина тендерної пропозиції з інформацією та документами, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, та інформацією і документами, що містять технічний опис предмета закупівлі, є порушенням законодавства з питань публічних закупівель.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 2236-р/пк-пз від 13.03.2018)

  1. Відповідно до розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації усі сторінки тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі повинні бути пронумеровані та містити власноручний підпис уповноваженої службової (посадової) особи учасника процедури закупівлі, а також відбитки печатки (у разі використання).

Відповідно до абзацу другого статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Питання щодо підтвердження використання на документах факсимільного підпису уповноваженої службової (посадової) особи не відноситься до повноважень органу оскарження, тому не може бути предметом розгляду органу оскарження.

Разом з тим, Замовник не довів та документально не підтвердив, що на документах, які є у складі тендерної пропозиції ТОВ «УКР ГАЗ РЕСУРС», містить не власноручний підпис уповноваженої службової (посадової) особи.

  1. Відповідно до розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації, тендерна пропозиція, яка подається учасником процедури закупівлі, повинна складатися, зокрема, з комерційної частини та технічної частини.

Комерційна частина повинна містити, зокрема, заповнену форму згідно з додатком 1 тендерної документації (учасник не повинен відступати від цієї форми). У додатку 1 тендерної документації міститься форма тендерної пропозиції.

На засіданні Колегії АМКУ представник Замовника зазначив, що тендерна пропозиція подається без ціни.

У складі тендерної пропозиції Скаржника є форма тендерної пропозиції, в якій міститься до перегляду доступна інформація стосовно запропонованої Скаржником цінової пропозиції.

Колегія АМКУ зазначила, що тендерна документація не передбачала можливість відхилення тендерних пропозицій учасників процедури закупівлі через наведену вище підставу.

Отже, тендерна пропозиція Скаржника була неправомірно відхилена з наведеної вище підстави.

Разом з тим, у порушення вимог статті 27 Закону України «Про публічні закупівлі» до розкриття тендерних пропозицій є доступною до перегляду інформація щодо ціни одного з учасників процедури закупівлі.

Отже, розкриття тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі в частині інформації про ціну на етапі, коли розкривається лише частина тендерної пропозиції з інформацією та документами, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, та інформацією і документами, що містять технічний опис предмета закупівлі, є порушенням законодавства з питань публічних закупівель.

Колегією АМКУ встановлено, що у ході проведення процедури закупівлі допущені порушення, які на час прийняття рішення усунути неможливо.

Таким чином, Орган оскарження зобов’язав Замовника відмінити процедуру закупівлі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар