ADSтендер. Замовник не довів, що тендерна пропозиція Скаржника не відповідала умовам тендерної документації

ADSтендер. Замовник не довів, що тендерна пропозиція Скаржника не відповідала умовам тендерної документації

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «ЛОРІГОН», яке повідомляло, що Замовник – ПАТ «Українська залізниця» в особі регіональної філії «Донецька залізниця», порушив порядок проведення процедури закупівлі мила господарського за лотом № 1.

Очікувана вартість 824 205,60 грн.

Скаржник просив зобов’язати Замовника скасувати рішення про відхилення його тендерної пропозиції та рішення про визначення переможця.

Відповідно до протоколу розгляду тендерних пропозицій, тендерну пропозицію Скаржника відхилили, оскільки довідка щодо року виготовлення, гарантійного терміну зберігання, та найменування виробника товару не відповідала вимогам тендерної документації.

Скаржник зазначив, що невідповідність документу, наданого учасником, умовам тендерної документації може бути лише у випадку зміни учасником форми документу, встановленої Замовником (із застереженням, що учасник не повинен відступати від поданої форми), або у випадку ненадання всієї необхідної інформації, яка, відповідно до умов тендерної документації, повинна відображатися учасником у цьому документі.

Скаржник зауважив, що умовами тендерної документації не встановлено форми для довідки. Отже, підставою для відхилення тендерної пропозиції Скаржника не може бути зміна форми зазначеної довідки. Скаржник звернув увагу, що відповідно до додатку 5 тендерної документації учасник повинен був надати довідку, в якій має бути відображений виключний перелік інформації стосовно року виготовлення; гарантійного терміну зберігання; найменування виробника товару.

Скаржник повідомив, що у наданій ним у складі тендерної пропозиції довідці учасника в повному обсязі відображена вся інформація, яка вимагалася додатком 5 тендерної документації.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 8413-р/пк-пз від 16.08.2018)

Додаток 5 тендерної документації містить перелік документів, підтверджуючих відповідність предмета закупівлі нормативно-технічній документації та технічним і якісним характеристикам. Відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 додатку 5 тендерної документації учасник у складі тендерної пропозиції повинен надати довідку учасника щодо року виготовлення, гарантійного терміну зберігання, та найменування виробника товару.

У складі тендерної пропозиції Скаржника міститься довідка учасника щодо року виготовлення, гарантійного терміну зберігання, та найменування виробника товару в якій наявна інформація, зокрема, про найменування товару, рік виготовлення, гарантійний термін зберігання, найменування виробника товару.

Замовник не довів та документально не підтвердив, в якій саме частині тендерна пропозиція Скаржника не відповідає умовам тендерної документації. Враховуючи наведене, тендерна пропозиція Скаржника була неправомірно відхилена Замовником з наведеної вище підстави.

Таким чином, Орган оскарження зобов’язав Замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ЛОРІГОН» та рішення про визначення переможця за лотом № 1.

Рекомендовані публікації

Додати коментар