ADSтендер. Замовник не надав учаснику можливості усунути недоліки у документах

ADSтендер. Замовник не надав учаснику можливості усунути недоліки у документах

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «ТЕКС ЦЕНТР», яке повідомляло, що Замовник – Окрема комендатура охорони і забезпечення Державної прикордонної служби України (військова частина 1498), порушив порядок проведення процедури закупівлі сухого корму для службових собак.

Очікувана вартість – 1 454 895,00 грн.

Скаржник просив зобов’язати Замовника скасувати рішення про визначення ТОВ «Хімгруп» переможцем процедури закупівлі за лотом №1.

  1. ТОВ «Хімгруп» пропонувало товар, що зареєстровано у державному реєстрі ветеринарних препаратів, а саме препарат (сухий корм) Пан Пес «Чемпіон», виробником якого є ПП Повшик В.В. ТОВ «Харчові технології Закарпаття».

Як зазначив Скаржник, технічні характеристики цього товару, вказані у державному реєстрі ветеринарних препаратів, не відповідають технічним характеристикам, про які повідомляє ТОВ «Хімгруп» і виробник товару у гарантійному листі та декларації.

Скаржник наголосив, що за показником «протеїн» (білки, сирий протеїн), товар, запропонований ТОВ «Хімгруп», не відповідає вимогам Замовника.

Також Скаржник зазначив, що декларація виробника містить інформацію про термін придатності товару, який складає 12 місяців, а при дотриманні умов зберігання термін придатності може становити 18 місяців. На думку Скаржника, виробник товару повідомляє, що товар можна зберігати 12 місяців, а при дотриманні певних умов цей термін може становити 18 місяців.

При цьому, вимогами до товару, встановленими в Оголошенні, чітко передбачено, що строк придатності товару повинен становити не менше 75% від терміну зберігання продукції з дня поставки його на склад Замовника. Термін зберігання продукції – не менше 18 місяців від дати виготовлення.

Скаржник вказав, що технічні характеристики, зазначені на упаковці цього товару, відповідають тим, що у державному реєстрі, у тому числі, щодо рівня протеїну (білків), який складає 25%. Відповідно до інформації, що міститься на упаковці, термін придатності товару становить 12 місяців.

Скаржник переконаний у невідповідності технічних та якісних характеристик товару, запропонованого ТОВ «Хімгруп», вимогам, встановленим Замовником.

  1. Скаржник повідомив, ТОВ «Хімгруп» разом з тендерною пропозицією надало сертифікат на систему управління безпечністю харчових продуктів про відповідність вимогам ДСТУ ISO 22000:2007 (ISO 22000:2005, IDT) замість сертифікату про відповідність системи управління якістю харчових продуктів ДСТУ ISO 9001:2015 (9001:2009, 9001:2008, IDT), а після завершення строку подання тендерних пропозицій надало сертифікат системи управління якістю стосовно товару (виробництва товару), який не є предметом закупівлі.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 1962-р/пк-пз від 03.03.2018)

  1. Пунктом 3 Оголошення про проведення відбору учасників для проведення переговорної процедури закупівлі для потреб оборони передбачено наступні вимоги до предмета закупівлі:

1) товар – сухий повнораціонний корм для годування дорослих активних та робочих собак віком від 1 до 9 років, повинен містити зернові, м’ясні та субпродукти тваринного походження, продукти переробки овочів, вітаміни А, D3, Е, залізо, йод, мідь, марганець, цинк, селен, протеїн не менше 27%, жир тваринний не менше 13%, волога не більше 9%. Товар повинен відповідати нормативному документу на цей вид продукції, ТУ, Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та іншим вимогам законодавства в сфері обігу харчових продуктів.

2) строк придатності товару повинен становити не менше 75% від терміну зберігання продукції з дня поставки його на склад Замовника. Термін зберігання продукції – не менше 18 місяців від дати виготовлення.

У складі тендерної пропозиції ТОВ «Хімгруп» міститься документ з ціновою пропозицією, відповідно до якого учасник пропонує до постачання сухий корм для службових собак.

Відповідно до цінової пропозиції, яка міститься у складі тендерної пропозиції ТОВ «Хімгруп», учасник пропонує сухий повнораціонний корм ТМ Пан Пес «Чемпіон» для годування дорослих активних та робочих собак віком від 1 до 9 років по ціні за 1 кг – 41,45 грн; виробник – ТОВ «Харчові технології Закарпаття».

Також у складі тендерної пропозиції ТОВ «Хімгруп» є гарантійний лист, виданий ТОВ «Харчові технології Закарпаття», який містить, зокрема, інформацію про вміст поживних речовин на 100г, у тому числі, білки – 28%.

Проте, у складі тендерної пропозиції ТОВ «Хімгруп» відсутні документи відповідно до вимог Оголошення, які підтверджують вміст саме протеїну у запропонованій учасником продукції, а також термін зберігання продукції – не менше 18 місяців від дати виготовлення, що не відповідає умовам Оголошення.

  1. Відповідно до пункту 3 Оголошення на підтвердження відповідності пропонованого товару технічним та якісним характеристикам предмета закупівлі учасник завантажує в електронну систему закупівель скановані документи, що підтверджують якість та безпеку запропонованого товару: копію сертифікату системи управління якістю, виданого органом із сертифікації призначеним для виконання робіт із сертифікації систем управління в державній системі сертифікації на ім’я учасника або виробника та дійсний на момент подання пропозиції; оригінал або нотаріально засвідчену копію гарантійного листа(ів) виробника(ів), що підтверджує можливість постачання учасником запропонованого товару в необхідній кількості, якості.

У складі тендерної пропозиції ТОВ «Хімгруп», розміщеної до закінчення строку подання цінових пропозицій, міститься сертифікат на систему управління безпечністю харчових продуктів, виданий Національним органом України з сертифікації на ім’я ТОВ «Харчові технології Закарпаття».

Колегія АМКУ зазначила, що ТОВ «Хімгруп» 09.02.2018 (після закінчення строку для подання цінових пропозицій, який встановлено в Оголошенні – 07.02.2018) розміщено файл, який містить сертифікат на систему управління якістю стосовно виробництва та реалізації продуктів автомобільної хімії, які виробляються ТОВ «Хімгруп». Вказаний сертифікат не підтверджує якість та безпеку запропонованого товару, а саме – сухого повнораціонного корму ТМ Пан Пес «Чемпіон» для годування дорослих активних та робочих собак.

Отже, у складі тендерної пропозиції ТОВ «Хімгруп», розміщеної до закінчення строку подання цінових пропозицій, відсутній сертифікат системи управління якістю, що не відповідає умовам Оголошення.

Відповідно до вимог частини четвертої статті 6 Закону України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони» у разі виявлення замовником невідповідності документів учасника встановленим вимогам або відсутності будь-якого із документів учасник відбору може усунути недоліки в документах, крім випадку підтвердження подання забезпечення цінової пропозиції, шляхом прикріплення уточнених або нових документів в електронній системі закупівель протягом наступних 24 годин з моменту ознайомлення на переговорах учасника з такими недоліками.

Станом на момент прийняття Колегією АМКУ зазначеного рішення, відсутня інформація щодо надання Замовником ТОВ «Хімгруп» можливості усунути недоліки у наданих учасником документах.

Таким чином, Орган оскарження зобов’язав Замовника скасувати рішення про визначення переможцем ТОВ «Хімгруп» за лотом №1.

Слід зазначити, що Колегією АМКУ було прийнято аналогічні рішення щодо визначення переможців за лотами №2 та №4.

12.03.2018 Замовник по лотам №1, 2, 4 відмінив переговорну процедуру закупівлі на підставі допущення порушень, що вплинули на об’єктивність визначення переможця процедури закупівлі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар