ADSтендер. Замовник не перешкоджав Скаржнику взяти участь у процедурі закупівлі

ADSтендер. Замовник не перешкоджав Скаржнику взяти участь у процедурі закупівлі

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «Едельвейс Плес», яке повідомляло, що Замовник – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, порушив порядок проведення процедури закупівлі капітального ремонту корпусу факультету кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка по проспекту Глушкова, 4-Д у Голосіївському районі міста Києва в обсязі термомодернізації.

Очікувана вартість – 90 251 165,00 грн.

Скаржник повідомив, що Замовник не виконав рішення Колегії АМКУ від 17.10.2018 № 10651-р/пк-пз, зокрема, не вніс зміни та відповідно не виконав зазначене рішення, а також не оприлюднив технічні документи, зокрема, проект стадії «Р».

Скаржник зауважив, що неоприлюднення Замовником інформації не дає змоги учасникам належним чином підготувати свої тендерні пропозиції, що в подальшому може стати підставою для відхилення тендерних пропозицій таких учасників, що є дискримінаційним по відношенню до таких суб’єктів господарювання, у тому числі, Скаржника.

Замовник у своїх поясненнях повідомив, що Замовник вивчив рішення Органу оскарження й не вбачає в ньому зобов’язання оприлюднити проект стадії «Р» у складі тендерної документації.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 11761-р/пк-пз від 16.11.2018)

Додаток 3 тендерної документації містить технічне завдання на капітальний ремонт корпусу факультету кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка по проспекту Глушкова, 4-Д у Голосіївському районі міста Києва в обсязі термомодернізації. Вказане технічне завдання передбачає найменування робіт та витрат, їх кількість та одиниці виміру.

27.09.2018 через електронну систему закупівель до Органу оскарження надійшла скарга ТОВ «Едельвейс Плес», в якій, окрім іншого, Скаржник повідомляв про відсутність обов’язкових елементів проектної документації, зокрема, розділи проекту стадії «Р» (в наявності лише стадія «П»).

Тоді у ході розгляду зазначеної скарги Колегією АМКУ було встановлено, зокрема, наступне: «За таких умов, за відсутності необхідної інформації на веб-порталі Уповноваженого органу щодо технічних характеристик предмета закупівлі учасники не зможуть належним чином підготувати свої тендерні пропозиції, що в подальшому може стати підставою для відхилення тендерних пропозиції таких учасників, що є дискримінаційним по відношенню до таких суб’єктів господарювання, у тому числі, Скаржника».

За результатами розгляду вказаної скарги Колегія АМКУ прийняла рішення від 17.10.2018 № 10651-р/пк-пз, відповідно до якого Замовника було зобов’язано усунути вказані невідповідності шляхом внесення змін до тендерної документації в цій частині.

На засіданні Колегії АМКУ, яке відбулось 16.11.2018, представник Замовника зазначив, що проект стадії «Р» у нього відсутній (оскільки зазначений проект буде актуальним після укладення договору). У наявності є лише проект стадії «П», який двічі пройшов експертизу, в якому містяться, зокрема, креслення.

Разом з тим, представники Замовника вказали, що ними оприлюднено відомість обсягів робіт, якої достатньо для розрахунків тендерної пропозиції учасників. Також представник Замовника зазначив, що всі бажаючі учасники, за необхідності можуть звернутись до нього та ознайомитись з відповідними документами (проектом стадії «П»).

Представник Скаржника, у свою чергу, зауважив, що технічних характеристик, оприлюднених на веб-порталі Уповноваженого органу, недостатньо для визначення ціни тендерної пропозиції. Проте, представник Скаржника також вказав, що йому невідомо, чи Скаржник звертався до Замовника для ознайомлення з проектом, у тому числі, після розгляду попередньої скарги від 27.09.2018.

Представник Замовника зазначив, що за його інформацією, представники Скаржника не звертались до Замовника.

Враховуючи наведене, Колегія АМКУ встановила, що Скаржник не довів та документально не підтвердив, яким чином неоприлюднення Замовником проекту стадії «Р» (з урахуванням наявної відомості робіт та інформації щодо можливості у разі необхідності ознайомитися з проектом стадії «П») перешкоджає взяти участь у процедурі закупівлі та не довів необхідність внесення змін до тендерної документації в цій частині.

Таким чином, Орган оскарження відмовив ТОВ «Едельвейс Плес» у задоволенні його скарги.

Рекомендовані публікації

Додати коментар