ADSтендер. Замовник неправомірно відхилив тендерну пропозицію переможця

ADSтендер. Замовник неправомірно відхилив тендерну пропозицію переможця

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «АВТО-ПЛАЗА», яке повідомляло, що Замовник – ПАТ «Українська залізниця в особі філії «Південно-Західна Залізниця», порушив порядок проведення процедури закупівлі легкових автомобілів (2 шт.).

Очікувана вартість – 1 311 250,00 грн.

Скаржник просив скасувати рішення про відхилення його тендерної пропозиції.

ТОВ «АВТО-ПЛАЗА» було визнане переможцем процедури закупівлі.

Підставою відхилення тендерної пропозиції Скаржника було наступне: «В установлені строки (не пізніше 19.08.2018) ТОВ «АВТО-ПЛАЗА» не надало документального підтвердження відсутності підстав для відмови учаснику процедури закупівлі в участі згідно із статтею 17 Закону України «Про публічні закупівлі» та інших документів, що надаються переможцем торгів у строк, що не перевищує п’яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір».

Скаржник зазначив, що відправив вихідним листом від 17.08.2018 кур’єрською службою документи, які необхідно надати переможцю. Відповідно до інформації кур’єрської служби, документи переможця були своєчасно доставлені на адресу Замовника до абонентського ящику на вказану Замовником адресу. На розгляд Колегії АМКУ Скаржник надав кур’єрську накладну, відповідно до якої документи, передбачені для переможця доставлені у поштову скриньку Замовника 18.08.2018 о 09:10.

Замовник у своїх поясненнях зазначив, що згідно з вимогами тендерної документації наданий переможцем пакет документів з реєстром наданих документів, повинен бути прошитий та пронумерований. На останньому аркуші (на місці прошивання) необхідно зробити напис: «Прошито й пронумеровано», вказати кількість аркушів, поставити підпис уповноваженої посадової особи учасника процедури закупівлі, засвідчити печаткою підприємства.

Замовник стверджував, що документи, які підтверджують відсутність підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі згідно із статтею 17 Закону України «Про публічні закупівлі», надійшли на адресу Замовника (Служба організації закупівель) 20.08.2018, у непрошитому вигляді.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 9559-р/пк-пз від 17.09.2018)

Відповідно до розділу 3 тендерної документації переможець торгів у строк, що не перевищує п’яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу, повідомлення про намір укласти договір, повинен надати на адресу Замовника документи, що підтверджують відсутність підстав для відмови учаснику в участі у процедурі закупівлі згідно із статтею 17 Закону України «Про публічні закупівлі» та інші документи, визначені у додатку 4 тендерної документації. Пакет документів з реєстром наданих документів, повинен бути прошитий та пронумерований. На останньому аркуші (на місці прошивання) необхідно зробити напис: «Прошито й пронумеровано», вказати кількість аркушів, поставити підпис уповноваженої посадової особи учасника процедури закупівлі, засвідчити печаткою підприємства. У разі надання довідок у вигляді роздрукованого електронного документу, такі довідки повинні містити обов’язкові атрибути (QR-код, № документа, запиту тощо) за допомогою яких можна перевірити автентичність цих документів.

У разі неподання переможцем документів, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 Закону України «Про публічні закупівлі», Замовник відхиляє його тендерну пропозицію та визначає найбільш економічно вигідну тендерну пропозицію з тих, строк дії яких ще не минув.

Відповідно до інформації, розміщеної на веб-порталі Уповноваженого органу, Замовником визначено ТОВ «АВТО-ПЛАЗА» переможцем відповідно до протоколу розгляду тендерних пропозицій 14.08.2018. Кінцевим строком подання документів переможця встановлено 19.08.2018.

Виходячи з наведеної інформації, Скаржником були направлені зазначені документи кур’єрською службою 17.08.2018 та доставлені Замовнику (у скриньку) 19.08.2018, що підтверджується кур’єрською накладною. При цьому, Замовником не спростована вказана інформація.

Враховуючи викладене, у тому числі надану Скаржником на розгляд Колегії АМКУ кур’єрську накладну, тендерна пропозиція ТОВ «АВТО-ПЛАЗА» була неправомірно відхилена Замовником із наведеної у протоколі підстави.

Таким чином, Орган оскарження зобов’язав Замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «АВТО-ПЛАЗА».

Рекомендовані публікації

Додати коментар