ADSтендер. Замовник порушив право Скаржника на об’єктивний та неупереджений розгляд його тендерної пропозиції

ADSтендер. Замовник порушив право Скаржника на об’єктивний та неупереджений розгляд його тендерної пропозиції

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «ЕТАЛОН-ПРИЛАД», яке повідомляло, що Замовник – ПАТ «Укрзалізниця» в особі регіональної філії «Львівська залізниця», порушив порядок проведення процедури закупівлі тепловізорів (5 шт.).

Очікувана вартість – 344 040,00 грн.

Скаржник просив зобов’язати Замовника скасувати рішення про відхилення його тендерної пропозиції.

  1. Відповідно до протоколу розгляду тендерних пропозицій підставою відхилення тендерної пропозиції Скаржника було наступне: «відсутні документи, що підтверджують відповідність предмета закупівлі нормативно-технічній документації, що суперечить нормам пункту 1 додатку 6 тендерної документації».

Скаржник повідомив, що на підтвердження вимог тендерної документації щодо переліку документів, які підтверджують відповідність предмета закупівлі нормативно-технічній документації та технічним і якісним характеристикам, він надав у формі довідки про відповідність товару вимогам технічних регламентів та декларацію постачальника про відповідність, що повністю підтверджує вимогу Замовника.

  1. Також Скаржник зазначив, що на підтвердження вимог тендерної документації переможець ТОВ «Дайм Техпостач» надав сертифікат відповідності, де вказано, що прилад відповідає вимогам «ДСТУ EN 60065:2014 Аудио, видео и аналогичная электронная апаратура. Требования безопасности». Зазначений ДСТУ зовсім не відображає функціональні показники тепловізора, а стосується тільки безпеки роботи з електронною апаратурою, що також не відповідає функціональному призначенню предмету закупівлі.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 12805-р/пк-пз від 17.12.2018)

  1. Відповідно до додатку 6 тендерної документації на підтвердження відповідності предмета закупівлі нормативно-технічній документації надається один з наступних документів:
  • Сертифікат відповідності, або копія сертифікату відповідності (форма копії являє собою кольоровий бланк з діагональним написом «Копія»), видані органом з оцінки відповідності або органом з сертифікації, який має відповідну галузь акредитації в державній системі сертифікації УкрСЕПРО або іншими органами акредитованими Національним агентством з акредитації України або їх нотаріально засвідчені копії, чинні на момент подання пропозиції. Якщо термін дії сертифікату відповідності (копії сертифікату відповідності) продукції закінчується до кінця терміну постачання продукції, то учасник повинен надати гарантійний лист, що новий сертифікат відповідності буде наданий не пізніше закінчення терміну дії чинного сертифікату відповідності. Якщо виробників декілька, то сертифікати повинні бути надані на кожного виробника продукції;
  • Довідка органу з оцінки відповідності або органу сертифікації (оригінал або нотаріально засвідчену копію), з інформацією щодо відповідності товару вимогам Технічних регламентів, видану не раніше 60 днів до дати розкриття тендерних пропозицій та декларацію:
  • у випадку, якщо товар не підпадає оцінці відповідності за вимогами Технічних регламентів – декларацію постачальника (виробника) про відповідність;
  • у випадку, якщо товар підпадає оцінці відповідності за вимогами Технічних регламентів – декларацію про відповідність, складену відповідно до чинного законодавства у сфері оцінки відповідності продукції Технічним регламентам або її нотаріально засвідчену копію. Якщо термін дії декларації про відповідність продукції закінчується до кінця терміну постачання продукції, то учасник повинен надати гарантійний лист, що нова декларація про відповідність буде надана не пізніше закінчення терміну дії чинної декларації про відповідність. Якщо виробників декілька, то декларації про відповідність повинні бути надані на кожного виробника продукції.

У складі тендерної пропозиції ТОВ «ЕТАЛОН-ПРИЛАД» міститься:

  • довідка щодо відповідності товару вимогам Технічних регламентів від 30.10.2018 № 111/34-3058, у якій зазначено, що предмет закупівлі, зокрема, тепловізори (Fluke ТІ200, Guide IR510X, Rlir Е4 та інші) не включено до переліку категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки та до Технічного регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, тому процедура оцінки відповідності або повірки не є обов’язковою;
  • декларація постачальника про відповідність від 31.10.2018 № 11-10/18, оформлена відповідно до додатку 7 тендерної документації.

Враховуючи наведене, Скаржник не порушив умови тендерної документації в цій частині, тому його тендерна пропозиція була відхилена Замовником неправомірно з наведеної вище підстави.

  1. У складі тендерної пропозиції Переможця ТОВ «ДАЙМ ТЕХПОСТАЧ» міститься сертифікат відповідності від 07.11.2018 № UA.PN.060.1168-18, в якому зазначена інформація, що прилад відповідає умовам ДСТУ EN 60065:2014.

Тендерна документація не містила окремих вимог до оформлення сертифікату, зокрема, необхідності посилання в ньому на ДСТУ тощо.

Тому, ТОВ «ДАЙМ ТЕХПОСТАЧ» не порушило умови тендерної документації в цій частині.

Таким чином, Орган оскарження зобов’язав Замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ЕТАЛОН-ПРИЛАД» та рішення про визначення ТОВ «ДАЙМ ТЕХПОСТАЧ» переможцем процедури закупівлі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар