ADSтендер. Замовник сам погодився внести зміни до тендерної документації

ADSтендер. Замовник сам погодився внести зміни до тендерної документації

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «ФОРМА», яке повідомляло, що Замовник – комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради «КИЇВСЬКИЙ ЦЕНТР РОЗВИТКУ МІСЬКОГО СЕРЕДОВИЩА» порушив порядок проведення процедури закупівлі робіт по реконструкції та благоустрою Наводницького парку у Печерському районі м. Києва.

Очікувана вартість – 89 094 926,00 грн.

Скаржник просив зобов’язати Замовника внести зміни до тендерної документації.

Окрім іншого, Скаржник зазначив, що визначення, які договори є аналогічними, порушує принцип добросовісної конкуренції серед учасників та принцип недискримінації учасників, що визначенні статтею 3 Закону України «Про публічні закупівлі».

На думку Скаржника, Замовник, встановивши, що аналогічними є договори, які у своєму складі включають роботи з будівництва елементів благоустрою згідно технічних, якісних та кількісних характеристик предмету закупівлі, фактично штучно звузив кількість потенційних учасників. Виконання аналогічного договору, який у своєму складі включає роботи з будівництва елементів благоустрою згідно технічних, якісних та кількісних характеристик предмету закупівлі зводиться до мінімуму, таке співпадіння технічних, якісних та кількісних характеристик предмету закупівлі з аналогічним договором може становити одиниці таких аналогічних договорів.

Замовник у своїх поясненнях вказав, що частиною другою статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв, зокрема, наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору, при цьому Закон не містить визначення терміну «аналогічний договір». Виходячи з цього, Замовник стверджував, що це може бути або договір на будівництво об’єктів у сфері благоустрою населених пунктів або договір, який у своєму складі включає роботи з будівництва елементів благоустрою згідно технічних, якісних та кількісних характеристик предмету закупівлі.

Також Замовник зазначив, що перелік документів, якими учасник повинен підтвердити свою відповідність вказаному кваліфікаційному критерію, визначається Замовником самостійно, виходячи зі специфіки предмета закупівлі, з урахуванням статей 3 та 5 Закону України «Про публічні закупівлі».

Проте, на засіданні Колегії АМКУ представник Замовника погодився внести відповідні зміни до тендерної документації.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 9751-р/пк-пз від 20.09.2018)

Відповідно до таблиці 2 додатку 2 тендерної документації учасник повинен підтвердити наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.

Відповідно до таблиці 2 додатку 2 тендерної документації учасник повинен надати лист в довільній формі, за підписом уповноваженої особи учасника та завірений печаткою (ця вимога не стосується учасників, які здійснюють діяльність без печатки згідно з чинним законодавством) з інформацією про виконання аналогічного договору (аналогічними вважаються договори на будівництво об’єктів у сфері благоустрою населених пунктів, а саме: парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки – пам’ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики або договори, які у своєму складі включають роботи з будівництва елементів благоустрою згідно технічних, якісних та кількісних характеристик предмету закупівлі, виконані в повному обсязі), з підтверджуючими документами [договір, лист – відгук від контрагента (виданий у 2018 році) та акти виконаних робіт (КБ2в) тощо].

Враховуючи пояснення представника Замовника, надані на засіданні Колегії АМКУ, відповідно до яких представник Замовника погодився внести відповідні зміни до тендерної документації, Колегія АМКУ зобов’язала Замовника усунути наведені вище невідповідності шляхом внесення відповідних змін до тендерної документації в цій частині.

Рекомендовані публікації

Додати коментар