ADSтендер. Замовник уклав договір з переможцем у період оскарження процедури закупівлі

ADSтендер. Замовник уклав договір з переможцем у період оскарження процедури закупівлі

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «ІНТЕРЕНЕРГОТРЕЙД», яке повідомляло, що Замовник – державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильський спецкомбінат», порушив порядок проведення процедури закупівлі дизельного палива ДП-Л Євро 5-В0.

Очікувана вартість – 3 346 621,00 грн.

Скаржник просив зобов’язати Замовника скасувати рішення про визначення ПП «ТД «ФОРТЕКС-АГРО» переможцем.

  1. Скаржник повідомив, що у наданій ПП «ТД «ФОРТЕКС-АГРО» довідці про наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору не вказано інформацію про рік виконання договору.
  2. Також Скаржник зазначив, що завантажений ПП «ТД «ФОРТЕКС-АГРО» відгук є копією, а не оригіналом документу, який до того ж не містить інформації про якість виконання договору.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 7056-р/пк-пз від 16.07.2018)

Згідно з інформацією, розміщеною на веб-порталі Уповноваженого органу, Замовник визначив переможцем процедури закупівлі ПП «ТД «ФОРТЕКС-АГРО». Повідомлення про намір укласти договір оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу 14.06.2018. А згодом, Замовником було укладено договір про закупівлю товару за державні кошти з ПП «ТД «ФОРТЕКС-АГРО».

Згідно з частиною першою статті 37 Закону України «Про публічні закупівлі» договір про закупівлю є нікчемним у разі його укладення в період оскарження процедури закупівлі. Відповідно Закону України «Про публічні закупівлі» у будь-якому разі укладення договору про закупівлю під час оскарження забороняється.

Скарга до Органу оскарження була подана 23.06.2017, а договір про закупівлю Замовником укладено 25.06.2018, тобто після подання Скарги. За таких умов, вищевказаний договір, укладений між Замовником та ПП «ТД «ФОРТЕКС-АГРО», є нікчемним.

  1. Відповідно до додатку 1 тендерної документації наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів підтверджується довідкою у довільній формі, що містить інформацію щодо раніше укладених договорів (не менше 2-х) на постачання аналогічних товарів (крім відомостей, що становлять комерційну таємницю) із зазначенням реквізитів, контактного номеру телефону Замовників з якими укладено договори; сума та рік виконання договору.

У складі тендерної пропозиції ПП «ТД «ФОРТЕКС-АГРО» міститься довідка про наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору, де Переможець вказав наявність досвіду виконання договорів: з ПП «ТТ-Нафта» та з ПП «АПБ Маркет». Також містяться копії вказаних у довідці договорів. Відповідно до договору з ПП «ТТ-Нафта» строк договору закінчується 31.12.2016 та відповідно до договору з ПП «АПБ Маркет» строк договору закінчується 31.12.2017.

Проте, наведена інформація не вказує саме на рік виконання зазначених договорів, що не відповідає умовам тендерної документації в цій частині.

  1. Відповідно до додатку 1 тендерної документації учасник має надати копії усіх договорів (із додатками), які зазначені у довідці та оригінал листів-відгуків. У цих листах має бути чітко зазначено щодо яких договорів надається відгук і, відповідно, інформація про якість їх виконання.

У складі тендерної пропозиції Переможця міститься відгук про виконання аналогічних договорів, відповідно до якого ПП «АПБ Маркет» повідомляє, що з ПП «ТД «ФОРТЕКС-АГРО» було укладено договір № 36 на постачання продуктів нафтоперероблення рідких. Всі умови договору були виконані в повному обсязі, продукція надавалась відповідно до отриманих заявок вчасно.

Разом з тим, на вказаному листі-відгуку міститься позначка «Копія вірна», печатка ПП «ТД «ФОНТЕКС-АГРО» та підпис директора. Таким чином, Переможцем не надано саме оригінал листа-відгука, що не відповідає умовам тендерної документації.

Враховуючи вищенаведене, тендерна пропозиція ПП «ТД «ФОНТЕКС-АГРО» не відповідала умовам тендерної документації та мала бути відхилена Замовником.

Таким чином, Орган оскарження зобов’язав Замовника скасувати рішення про визначення ПП «ТД «ФОНТЕКС-АГРО» переможцем процедури закупівлі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар