ADSтендер. Замовник вніс зміни до тендерної документації до розгляду скарги

ADSтендер. Замовник вніс зміни до тендерної документації до розгляду скарги

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ПП «ТЕРИТОРІЯ ОХОРОНИ» зі скаргою щодо встановлення, Замовником – ПрАТ «Київобленерго», дискримінаційних вимог у тендерній документації по закупівлі послуг з охорони приміщень в районних підрозділах та центрального офісу ПрАТ «Київобленерго».

Очікувана вартість – 2 600 000,00 грн.

Скаржник просив зобов’язати Замовника внести зміни до тендерної документації.

Він повідомляв, що в тендерній документації вказано, що учасники повинні надати в складі тендерної пропозиції сертифікат регіональної Торгово-промислової палати, який видається охоронній компанії, що тривалий час здійснює свої функції з надання охоронних послуг.

Скаржник вважає зазначену вимогу необґрунтованою, дискримінаційною та такою, що обмежує коло учасників, оскільки Торгово-промислові палати не мають права видавати такого роду сертифікати. Так, відповідно до Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» та статутів торгово-промислових палат, на ці організації не покладені такі функції.

Крім того, надання відповідного сертифікату не передбачено законодавством України для суб’єктів охоронної діяльності. Разом з тим, Замовником внесено зміни до тендерної документації в строк, який унеможливлює Скаржника, як учасника, звернутися до Замовника за роз’ясненням вимог тендерної документації, адже з моменту внесення змін до кінцевого терміну прийому пропозицій залишилося сім днів, а за роз’ясненням вимог тендерної документації учасник може звернутися не пізніше ніж за 10 днів до кінцевого терміну прийому пропозицій.

Скаржник вважає, що Замовник навмисно вніс зміни у такий спосіб, щоб учасники не мали змоги звернутися, а ні за роз’ясненням, а ні з вимогою про усунення порушень в тендерній документації.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 8188-р/пк-пз від 21.11.2017)

Відповідно до пункту 6 розділу III тендерної документації учасники процедури закупівлі повинні надати в складі технічної частини тендерної пропозиції документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим Замовником, зокрема:

– сертифікат регіональної Торгово-промислової палати видається охоронній компанії, яка тривалий час здійснює свої функції з надання охоронних послуг (вимога закреслена).

Згідно з інформацією, яка розміщена на веб-порталі Уповноваженого органу, Замовник вніс зміни та розмістив 14.11.2017 тендерну документацію (зі змінами), якими вимогу стосовно надання сертифіката регіональної Торгово-промислової палати видається охоронній компанії, яка тривалий час здійснює свої функції з надання охоронних послуг, виключено.

Враховуючи вищенаведене, Замовником були усунуті порушення, зазначені у скарзі.

Згідно з частиною п’ятою статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» орган оскарження приймає рішення про припинення розгляду скарги в разі, якщо обставини, зазначені в абзацах другому – п’ятому частини четвертої цієї статті, установлені органом оскарження після прийняття скарги до розгляду.

Орган оскарження припинив розгляд скарги.

Рекомендовані публікації

Додати коментар