ADSтендер. Замовник вимагав надати гарантійний лист від виробника

ADSтендер. Замовник вимагав надати гарантійний лист від виробника

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «Міжнародна інноваційна компанія нових технологій», яке повідомляло, що Замовник – Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, порушив порядок проведення процедури закупівлі прального порошку.

Очікувана вартість – 437 940,00 грн.

Скаржник повідомив про встановлення Замовником дискримінаційних умов.

Зокрема, Скаржник зазначив, що відповідно до додатку 2 тендерної документації учасником надається гарантійний лист від виробника (у випадку якщо учасник не є виробником) про гарантію поставки учасником предмету закупівлі необхідної якості, в необхідній кількості і у встановлені тендерною документацією строки, із зазначенням номеру оголошення.

Скаржник так обґрунтував наявність порушень прав учасника:

По-перше, Скаржник не є виробником прального порошку і не співпрацює безпосередньо з виробником продукції. Товариство закуповує товар у посередника. Вимога про надання документів про партнерські відносини саме з виробником перешкоджає участі Скаржника та іншим учасникам, що не співпрацюють напряму з виробником, прийняти участь у закупівлі. Скаржник також зауважив, що Замовник вимагає лист від виробника про поставку продукції саме на цій процедурі відкритих торгів. Така вимога дозволяє Замовникам маніпулювати ринком і самим вирішувати, які саме компанії будуть приймати участь у конкретних закупівлях.

По-друге, абсурдність такої вимоги полягає ще й в тому, що Замовник ніби то впевнений, що учасник закуповує пральний порошок саме у виробника і саме виробник повинен гарантувати поставку в необхідній кількості. Товариство не планує закуповувати товар у виробника, то чому воно повинно давати лист про своєчасну поставку до учасника, якщо такого взагалі не буде. Скаржник також зазначив, що учасник сам гарантує своєчасну поставку та не залежить від виробника, про що може повідомити Замовника своїм листом від себе.

На підставі своїх аргументів, Скаржник просив зобов’язати Замовника виключити з тендерної документації вимогу про надання документів, які підтверджують зв’язок учасника саме з виробником, а також зобов’язати виключити вимогу про надання листа від виробника про поставку товарів до учасника на конкретній процедурі відкритих торгів.

Замовник зазначив, що ця вимога спрямована на недопущення порушення учасником своїх строків постачання продукції в необхідній кількості необхідної якості. Тобто, головне в цьому випадку для Замовника мати документальне підтвердження того, що учасник матиме в наявності необхідну кількість продукції відповідної якості на момент здійснення поставки. Таке підтвердження учасник, який безпосередньо не співпрацює з виробником, може здійснити або шляхом звернення до виробника, який підтвердить, що дійсно виробив (виробить) необхідну кількість товару відповідної якості, або наданням документів, які підтверджують ланцюг постачання товару від виробника, незалежно від кількості ланок (посередників). За твердженням Замовника, на підтвердження поставки учасником предмету закупівлі необхідної якості, в необхідній кількості і у встановлені тендерною документацією строки, Замовника влаштує не лише гарантійний лист від виробника, але й інші документи, що дозволять простежити ланцюг постачання товару в необхідній кількості відповідної якості у встановлені тендерною документацією строки від виробника до учасника закупівлі.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 14554-р/пк-пз від 09.10.2019)

Згідно з додатком 2 тендерної документації учасник повинен надати, зокрема, гарантійний лист від виробника (у випадку якщо учасник не є виробником) про гарантію поставки учасником предмету закупівлі необхідної якості, в необхідній кількості і у встановлені тендерною документацією строки, із зазначенням номеру оголошення.

Колегія АМКУ встановила, що Замовник не довів необхідність встановлення наведеної вище умови тендерної документації саме у наведеній редакції. За таких умов, взяти участь у процедурі закупівлі зможуть лише ті суб’єкти господарювання, які зможуть надати гарантійний лист саме від виробника товару, що є дискримінаційним по відношенню до інших суб’єктів господарювання, у тому числі Скаржника.

Таким чином, Орган оскарження зобов’язав Замовника внести зміни до тендерної документації.

Рекомендовані публікації

Додати коментар