ADSтендер. Запропонований Переможцем товар відповідав технічній специфікації

ADSтендер. Запропонований Переможцем товар відповідав технічній специфікації

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «Гера», яке повідомляло, що Замовник – акціонерне товариство «Укрпошта», порушив порядок проведення процедури закупівлі сканерів у кількості 1539 одиниць.

Очікувана вартість – 2 576 286,00 грн.

Скаржник не погоджувався з рішенням Замовника про визначення ТОВ «Імпортерра» Переможцем процедури закупівлі.

Скаржник повідомив, що у тендерній пропозиції ТОВ «Імпортерра» зазначило недостовірну інформацію щодо відповідності запропонованого товару вимогам технічної специфікації до тендерної документації, зокрема, вказало, що «Сканер стійкий до падінь з висоти з 1,5 м на бетонне покриття».

Скаржник зауважив, що на офіційному сайті виробника продукту, запропонованого Переможцем (Honeywell НН400), вказано «Designed to withstand lm drop to concrete», а також на сторінці 5-1 Інструкції користувача, з офіційного сайту вказано «Drop-Withstands 1.0 m drops (2 times)». Тобто, з врахуванням перекладу офіційної відкритої інформації виробника Honeywell вбачається, що сканер моделі НН400 витримує падіння з висоти 1,0 м (2 рази). Таким чином, за твердженням Скаржника, запропонований Переможцем товар не відповідає вимогам технічної специфікації тендерної документації, а саме – вимозі бути стійким «до багаторазових падінь з висоти не менше 1,5 м на бетонне покриття».

Замовник у своїх поясненнях зазначив, що під час розгляду тендерної пропозиції ТОВ «Імпортерра», АТ «Укрпошта» отримало електронного листа від представника іншого учасника цього тендеру – ТОВ «НВО «РИФ», з інформацією щодо надання недостовірної інформації учасником ТОВ «Імпортерра» у складі тендерної пропозиції, а саме – щодо вимоги «Стійкість до багаторазових падінь з висоти» з характеристикою «Не менше 1,5 м на бетонне покриття», оскільки в технічному паспорті такого товару була зазначена інша інформація щодо вказаного показника, на що й посилається у своїй скарзі ТОВ «Гера». При цьому, в тендерній документації до цієї закупівлі відсутня вимога щодо надання технічного паспорту на запропонований товар. Замовник скористався своїм правом та отримав від представника виробника продукції Honeywell відповідний лист з підтвердженням інформації щодо запропонованого Переможцем товару, та його відповідності вимогам Замовника, що висувались в технічній специфікації. Іноземним підприємством Хоневелл Україна підтверджено відповідність запропонованого товару вимозі «Стійкість до багаторазових падінь з висоти» з характеристикою «Не менше 1,5 м на бетонне покриття».

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 12760-р/пк-пз від 11.09.2019)

Відповідно до розділу 3 тендерної документації, учасники процедури закупівлі повинні надати у складі тендерної пропозицій інформацію та документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, установленим Замовником.

Відповідно до додатку 3 тендерної документації товар повинен відповідати встановленим технічним характеристикам, зокрема, стійкість до багаторазових падінь з висоти – не менше 1,5 м на бетонне покриття.

Тендерна документація не містить окремих вимог щодо необхідності підтвердження технічних характеристик запропонованого товару, зокрема, інформацією з веб-сайту виробника.

У складі тендерної пропозиції ТОВ «Імпортерра» міститься технічна специфікація, відповідно до якої Переможець пропонує до постачання сканер ШКІ Honeywell Scanning & Mobility, Honeywell HH400 із зазначеними технічними характеристиками, зокрема, стійкість до багаторазових падінь з висоти – 1,5 м на бетонне покриття.

Таким чином, Скаржник не довів і документально не підтвердив надання Переможцем недостовірної інформації у складі тендерної пропозиції в цій частині.

Тому, Колегія АМКУ відмовила ТОВ «Гера» у задоволенні його скарги.

Рекомендовані публікації

Додати коментар