АМКУ дозволив вихід на ринок нового товару, що не вводитиме в оману споживачів

АМКУ дозволив вихід на ринок нового товару, що не вводитиме в оману споживачів

Антимонопольне відомство встановило, що дії ТОВ «Ергопак» не будуть містити ознак порушення, передбаченого статтею 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції».

До АМКУ надійшла заява від ТОВ «Ергопак» про надання висновку у формі рекомендаційних роз’яснень щодо відповідності дій товариства, що полягають у розміщенні на упаковках товарів торгової марки «ЧесноЧек» положенням Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції».

Так, ТОВ «Ергопак» планує розмістити на товарах економічного сегменту нову торговельну марку «ЧесноЧек», що являє собою словесне позначення.

На думку ТОВ «Ергопак» вказаний знак являє собою абстрактну назву та не може викликати у потенційного споживача сумнівів у правдивості, повноті та точності щодо характеристик продукту.

Однак увагу антимонопольщиків привернуло розміщення на товарі інформації «АКЦІЯ +1 губка в подарунок». Як вказує Комітет, таке позначення викличе у споживачів враження, що додатково надається ще одна губка до загальної місткості (5 шт.) упаковки продукту, а ціна за 5+1 губок буде такою, як і за 5 губок.

Як зазначає АМКУ, словесне позначення знаку «ЧесноЧек», разом з написом: «АКЦІЯ +1 губка в подарунок» може спонукати потенційного споживача до придбання саме цієї продукції, зважаючи на пропонування подарунку за ціною звичайної упаковки губок у кількості 5 штук. Проте, за умови реалізації товару з пропонованим подарунком за ціною звичайної (не акційної) упаковки продукту, саме словесне позначення «ЧесноЧек», не буде оманливим.

Таким чином відомство зробило висновок, що у разі поширення ТОВ «Ергопак» на упаковці продукту інформації «АКЦІЯ +1 губка в подарунок» за ціною упаковки без подарунку та з дотриманням законодавства про захист прав споживачів, вказана інформація не буде оманливою та не міститиме ознаки порушення, передбаченого Законом України «Про захист від недобросовісної конкуренції».

Рекомендовані публікації

Додати коментар