АМКУ хоче вдосконалити законодавство про державну допомогу

АМКУ хоче вдосконалити законодавство про державну допомогу

12 жовтня 2018 року представник ADS Legal Group долучився до обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».

Цей захід ініціював розробник законопроекту – Антимонопольний комітет України, який здійснює функції уповноваженого органу з питань державної допомоги суб’єктам господарювання.

Головна мета вказаного законопроекту – приведення Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» у відповідність до правил моніторингу і контролю державної допомоги, які застосовуються у ЄС.

Ключовими питаннями для обговорення стали нове визначення термінів «державна допомога» та «суб’єкт господарювання», оновлений підхід до поняття «послуг, що становлять загальний економічний інтерес», а також уточнений та доповнений порядок повернення незаконної державної допомоги.

Зокрема, Комітет запропонував привести порядок повернення незаконної державної допомоги у відповідність з правилами ЄС, які передбачають повернення не лише повного обсягу такої допомоги, а й відсотків за користування нею («interest rate»).

Пропозиції, висловлені учасниками дискусії, зокрема, і Євгеном Дудником – Керівником напрямку з питань державної допомоги ADS Legal Group, будуть враховані Комітетом під час подальшого доопрацювання законопроекту та допоможуть зробити систему моніторингу і контролю державної допомоги в Україні більш ефективною та досконалою.

Також, зі свого боку, компанія ADS Legal Group офіційно передала до АМКУ власні пропозиції до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».

Рекомендовані публікації

Додати коментар