АМКУ може продовжити строк надання відповіді на вимогу у разі надходження відповідного звернення

Жоден суб’єкт господарювання не обмежений у праві як звернутись до органу Комітету з клопотанням про надання роз’яснень щодо змісту вимоги про надання інформації, так і про продовження строку надання відповіді на будь-яку вимогу органу АМКУ.

Так, нещодавно черкаські антимонопольщики оштрафували Смілянський колгоспний ринок Черкаської облспоживспілки на 6 800 грн за подання інформації в неповному обсязі на вимогу голови територіального відділення АМКУ.

Справа в тому, що Черкаське обласне тервідділення АМКУ проводило дослідження ринку комплексних послуг з надання місць для торгівлі продовольчими і непродовольчими товарами та надання в оренду торгових приміщень (площ) на риках в межах м. Сміла, і відповідно, надіслало Смілянському колгоспному ринку Черкаської облспоживспілки вимогу про надання, у 20-денний термін, інформації, яка була необхідна відомству для цього дослідження.

Однак суб’єкт господарювання подав неповну відповідь на один з пунктів вимоги, аргументуючи це тим, що не мав достатньо часу для належної підготовки всіх матеріалів.

Проте такі заперечення не були взяті до уваги черкаськими антимонопольщиками, оскільки, як зазначило тервідділення АМКУ, Смілянський колгоспний ринок не був обмежений у праві звернутись до тервідділення АМКУ з клопотанням про надання роз’яснень щодо змісту вимоги, та про продовження строку надання відповіді на вимогу.

Таким чином орган Комітету визнав дії щодо подання суб’єктом господарювання інформації в неповному обсязі порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 14 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

Рекомендовані публікації

Додати коментар