АМКУ налаштований до вирішення проблем в енергетиці

Вчора у антимонопольному відомстві відбулась робоча зустріч з представниками органів влади та учасниками ринку щодо шляхів вирішення проблемних питань, що стримують формування конкурентних відносин на ринках електроенергії.

Учасники цієї робочої зустрічі обговорювали проблемні питання, які стримують розвиток конкуренції на ринках електроенергії та які можуть негативно позначитись на переході до нової моделі ринку електроенергії.

Зокрема, представники АМКУ, органів влади, учасники ринку, українські експерти та міжнародні консалтингові компанії обговорювали такі важливі питання як:

  1. Імпорт електричної енергії як дієвий конкурент вітчизняним виробникам.
  2. Методологія ціноутворення на вугільну продукцію. Індикативна ціна на біржах Західної Європи та біржова торгівля енергетичним вугіллям в Україні як альтернатива.
  3. Розвиток конкуренції на роздрібних ринках та усунення умов і факторів, що сприяють порушенням конкурентного законодавства.

Усі присутні погодились із позицією Комітету щодо якісних змін у поточному стані вітчизняної енергетики.

Марія Ніжнік – Перший заступник Голови Комітету, зазначила, що імпорт електричної енергії міг би скласти суттєву конкуренцію вітчизняним виробникам ще навіть в діючій моделі ринку електроенергії. При цьому ціна на вугілля, як одна з вагомих складових ціни на електроенергію для вітчизняних теплових електростанцій має також формуватися на конкурентних засадах. Також вона наголосила, що Комітет звернеться до Уряду, Міненерговугілля та НКРЕКП з пропозиціями щодо комплексного вирішення проблем, пов’язаних з розвитком конкуренції в енергетиці.

Голова Комітету Юрій Терентьєв підкреслив, що найбільш чутливою сферою в контролі державної допомоги є енергетична сфера. Головною метою цього контролю є запровадження рівних умов доступу до державних ресурсів як державним, так і приватним підприємствам та, як наслідок, створення конкурентноспроможної енергетичної галузі.

З презентацією можна ознайомитись тут.

Рекомендовані публікації

Додати коментар