АМКУ “не блокує” процедури закупівель витратних матеріалів для гемодіалізу/перитонеального діалізу.

З офіційної позиції АМКУ.

Відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі” Антимонопольний комітет України виконує функції органу оскарження та здійснює розгляд скарг щодо порушення замовниками порядку проведення процедур закупівель, у тому числі – витратних матеріалів для гемодіалізу/перитонеального діалізу.

Законом визначено, що у разі прийняття скарги до розгляду електронна система закупівель автоматично призупиняє початок електронного аукціону. Таким чином, призупинення торгів здійснюється автоматично електронною системою закупівель, тому у Комітету такі повноваження відсутні.

Забезпечення потреби держави або територіальної громади здійснюється замовниками, які є відповідальними за організацію та проведення процедур закупівель відповідно до вимог Закону, зокрема, з дотриманням таких принципів, як: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням.

Відповідно до положень Закону саме замовник здійснює процедури закупівлі шляхом використання електронної системи закупівель PROZORRO та самостійно оприлюднює інформацію про закупівлю, зокрема, тендерну документацію, яка розробляється та затверджується безпосередньо замовником.

Комітет, як і замовники, є лише користувачем електронної системи закупівель та жодним чином не може впливати на її функціонування.
Таким чином, твердження про “блокування” Комітетом процедур закупівель витратних матеріалів для гемодіалізу/перитонеальногодіалізу не відповідає дійсності та суперечить положенням Закону.

Рекомендовані публікації

Додати коментар