АМКУ опублікував роз’яснення з питань законодавства у сфері державної допомоги в частині сільськогосподарського виробництва та рибальства

АМКУ опублікував роз’яснення з питань законодавства у сфері державної допомоги в частині сільськогосподарського виробництва та рибальства

Роз’яснення були надані відомством у зв’язку з надходженням до Антимонопольного комітету України звернень органів влади про надання роз’яснень щодо застосування законодавства у сфері державної допомоги з питання чи поширюється дія положень Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» на відшкодування витрат, пов’язаних із виробництвом сільськогосподарської продукції.

Однак частиною другою статті 3 вказаного Закону передбачено, що дія цього Закону не поширюється, зокрема, на підтримку у сфері сільського господарства та рибальства. Під час застосування цієї норми виникає питання щодо видів діяльності, які охоплюються терміном «сільськогосподарське виробництво».

Як зазначає АМКУ, законодавством України визначено перелік продукції, яка відноситься до сільськогосподарської (включаючи продукцію рибальства), разом з тим не передбачено чіткого визначення процесів/циклів сільськогосподарського виробництва і рибальства.

Дія ж Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» не поширюється на державну підтримку, яка надається виробникам сільськогосподарської продукції на заходи, які безпосередньо пов’язані з виробництвом цієї продукції.

В результаті, як вказує відомство, дія Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» не поширюється на підтримку у сфері сільськогосподарського виробництва та рибальства, яка надається виробникам сільськогосподарської продукції.

Детальніше з текстом роз’яснення Ви можете ознайомитись за посиланням

http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=138961&schema=main

Рекомендовані публікації

Додати коментар