АМКУ оштрафував двох провідних фармацевтичних дистриб’юторів

АМКУ оштрафував двох провідних фармацевтичних дистриб’юторів

ТОВ «БаДМ» та ТОВ «Бізнес Центр Фармація» оштрафовані на 108 000 грн кожне за подання Антимонопольному комітету України інформації в неповному обсязі.

Так, у Комітеті розглядалась справа про порушення законодавства про захист економічної конкуренції суб’єктами господарювання, що діють на ринках, де реалізуються лікарські засоби виробництва компанії «Ф. Хоффманн-Ля Рош Лтд».

Реалізацію лікарських засобів виробництва компанії «Ф. Хоффманн-Ля Рош Лтд», імпортером яких є ТОВ «Рош Україна», здійснюють, зокрема, ТОВ «БаДМ» та ТОВ «Бізнес Центр Фармація».

У зв’язку з цим АМКУ надіслав до обох товариств вимоги в яких запропонував надати необхідну для відомства інформацію.

У свою чергу обидва товариства спочатку звертались до відомства з клопотанням щодо продовження терміну надання інформації, а потім таки надали відповіді на вимоги Комітету. Однак, як стверджують антимонопольщики, суб’єкти господарювання надали інформацію в неповному обсязі на пункт 1 вимоги, оскільки у таблиці «Сума знижки, бонусів тощо, наданих постачальником Товариству» ТОВ «БаДМ» та ТОВ «Бізнес Центр Фармація» надали інформацію помісячно, але не з розбивкою щодо кожного лікарського засобу, як це вимагалося відповідно до табличної форми, наведеної в додатках 1 до вимог.

Таким чином АМКУ, попередньо вказавши, що не може взяти до уваги заперечення товариств, кваліфікував дії обох суб’єктів господарювання як порушення, передбачене пунктом 14 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді подання інформації в неповному обсязі на вимогу Антимонопольного комітету України у встановлений ним строк, за що і оштрафував ТОВ «БаДМ» та ТОВ «Бізнес Центр Фармація» на вказані суми.

Рекомендовані публікації

Додати коментар