АМКУ оштрафував об’єднання “Ядерний страховий пул” за вчинення узгоджених дій

11 лютого 2011 року Антимонопольний комітет України відкрив справу проти об’єднання «Ядерний страховий пул» за ознаками вчинення ним порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Так, рішенням Антимонопольного комітету України від 16 листопада 2006 року № 478-р, на підставі частини першої статті 10 Закону України «Про захист економічної конкуренції», Пулу був наданий дозвіл на узгоджені дії у вигляді прийняття об’єднанням рішення про затвердження положення «Про членство в об’єднанні «Ядерний страховий пул» строком на три роки. Строк дії вказаного дозволу закінчився 16 листопада 2009 року.

Проте це Положення про членство, затверджене протоколом загальних зборів Пулу від 16 листопада 2006 року № 18, діяло до того часу поки Комітет не відкрив цю справу.

Заява Пулу про надання дозволу на узгоджені дії у вигляді продовження дії положення «Про членство в об’єднанні «Ядерний страховий пул» надійшла до Антимонопольного комітету України лише 26 березня 2010 року.

Рішенням Комітету від 09 лютого 2011 року було надано дозвіл Пулу на узгоджені дії у вигляді продовження дії Положення (у редакції від 16 листопада 2010 року) строком на п’ять років.

Проте виконання деяких пунктів Положення про членство, на думку Комітету, створює додаткові бар’єри вступу та виходу з ринку ядерного страхування та може призвести до обмеження конкуренції.

Тому, як зазначає антимонопольне відомство, здійснення членами Ядерного пулу узгоджених дій, передбачених статтею 10 Закону, потребувало отримання відповідного дозволу органів Антимонопольного комітету України.

Проте заява Пулу про надання відповідного дозволу надійшла до Комітету лише 26 березня 2010 року, отже, узгоджені дії тривали без дозволу Комітету із 17 листопада 2009 року до 08 лютого 2011 року.

Таким чином описані вище дії зі сторони Пулу були кваліфіковані АМКУ як вчинення членами Ядерного пулу порушення, передбаченого пунктом 5 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді здійснення учасниками (суб’єктами господарювання) узгоджених дій, заборонених згідно з частиною п’ятою статті 10 цього Закону.

За вчинення порушення, передбаченого пунктом 5 статті 50 Закону, відповідно до статті 52 Закону на Пул накладається штраф у розмірі до п’яти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.
Оскільки Пул є неприбутковою організацією відповідно до Податкового кодексу України та статуту Пулу, джерелами фінансування діяльності Пулу є вступні, членські, цільові (разові) та добровільні внески членів Пулу, тому дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за 201 6 рік Пулу відсутній.
Згідно з частиною п’ятою статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції» якщо доходу (виручки) немає, штраф, передбачений абзацом третім частини другої цієї статті, накладається у розмірі до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

1 червня 2017 року Антимонопольний комітет України врахувавши, що відповідач звернувся до початку розгляду справи про порушення за отриманням дозволу на узгоджені дії, оштрафував об’єднання «Ядерний страховий пул» на 160 000 грн.

 

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар