АМКУ оштрафував товариство за використання відомостей, що становлять комерційну таємницю

АМКУ оштрафував товариство за використання відомостей, що становлять комерційну таємницю

Тепер ТОВ «Ергон-Електрік» має заплатити 360 000 грн штрафу за неправомірне використання комерційної таємниці ТОВ «ТВК Вектор-ВС».

Як з’ясували у відомстві, ТОВ «Ергон-Електрік» використовувало у своїй господарській діяльності відомості, що становлять комерційну таємницю його конкурента – ТОВ «ТВК Вектор-ВС» без його дозволу, а саме:

– інформацію щодо повного переліку постачальників та клієнтів (покупців) (з контактними даними їх представників) та укладені з ними контракти,

– обсяги закупівлі та реалізації електротехнічної продукції (розподільчої, контрольної та вимірювальної апаратури, шинопроводів тощо),

– закупівельні та відпускні ціни на таку продукцію (включно з інформацією щодо розміру торговельної націнки та знижок на закупівлю продукції).

Вказану інформацію інше товариство отримало через своїх засновників, які раніше перебували у трудових відносинах із ТОВ «ТВК Вектор-ВС» та мали доступ до відомостей, що становлять комерційну таємницю. Також ці засновники підписували зобов’язання щодо збереження комерційної таємниці, зокрема, зобов’язалися протягом 3 років після звільнення не використовувати таку інформацію для зайняття будь-якою діяльністю, що може завдати шкоди ТОВ «ТВК Вектор-ВС» в якості конкурентної діяльності.

Незважаючи на це, відомості, що становили комерційну таємницю ТОВ «ТВК Вектор-ВС» були скопійовані і в подальшому використані для планування та здійснення господарської діяльності ТОВ «Ергон-Електрік».

У свою чергу АМКУ визнав такі дії з боку ТОВ «Ергон-Електрік» недобросовісною конкуренцією у вигляді неправомірного використання комерційної таємниці ТОВ «ТВК Вектор-ВС», що є порушенням статті 19 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції».

Також окрім виплати вказаного штрафу товариство зобов’язано у двомісячний строк припинити порушення шляхом припинення використання відомостей, що становлять комерційну таємницю ТОВ «ТВК Вектор-ВС».

Рекомендовані публікації

Додати коментар