АМКУ ОШТРАФУВАВ ЗА СПОТВОРЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ТОРГІВ УЧАСНИКІВ НА 5,57 МЛН. ГРН

Комітетом оштрафовано ТОВ «Євро Метал Інвест» та ТОВ «ІНТЕР-ГТВ» на 2 785 530 грн кожного за вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції, у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосувались спотворення результатів торгів.

ТОВ «ІНТЕР-ГТВ» і ТОВ «Євро Метал Інвест» брали участь у відкритих торгах на закупівлю прокладок гумових для рейкових колій, які проводило ДП «Укрзалізничпостач».

Як встановив АМКУ, обидва товариства є пов’язаними між собою відносинами контролю, а саме вони перебувають під контролем одного суб’єкта господарювання. Відповідачі мали можливість доступу до інформації один одного та обміну інформацією щодо господарської та фінансової діяльності, в тому числі і щодо участі у торгах.

У пропозиціях конкурсних торгів, які подали обидва товариства, АМКУ виявив схожі елементи, зокрема, їх статути засвідчені одним й тим самим нотаріусом, банківські гарантії отримані в одному й тому ж банку. У складі своїх пропозицій ТОВ «Євро Метал Інвест» і ТОВ «ІНТЕР-ГТВ» надавали ідентичні документи, а також документи, які взагалі не вимагались вимогами тендерної документації.

Також було встановлено, що ТОВ «ІНТЕР-ГТВ» і ТОВ «Євро Метал Інвест» подали завищені цінові пропозиції.

Відповідно дії ТОВ «ІНТЕР-ГТВ» і ТОВ «Євро Метал Інвест», а саме: здійснення ними узгодженої поведінки під час підготовки та участі в торгах були визнані Антимонопольним комітетом України як порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, тендерів, та накладено вказаний вище штраф, що підлягає сплаті у двомісячний строк з дня одержання рішення.

Як ми вже раніше зазначали, судова практика свідчить про підтримку судами рішень АМКУ щодо антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.

Наслідками погодженої суб’єктами господарювання поведінки під час участі у тендерах (торгах), є штрафні санкції у розмірі до 10 % річного доходу (виручки), а також заборона протягом трьох років брати участь у процедурах закупівель.

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар