АМКУ переймається розвитком ринку електричної енергії

АМКУ переймається розвитком ринку електричної енергії

Нещодавно в Антимонопольному комітеті України відбулося обговорення стану конкуренції на ринках електричної енергії.

Так, під час засідання круглого столу Комітет презентував власні результати дослідження основних факторів, що можуть стати на заваді формування конкурентних відносин у новій моделі ринку. Це, зокрема:

  • високийрівень концентраціїдіючого ринку генерації електроенергії,
  • значнийрівеньзаборгованості на оптовому ринку,
  • закритість ринку для імпортерів,
  • наявністьзначногоперехресного субсидіювання.

За словами працівників відомства, на сьогодні ринок генерації електроенергії є висококонцентрованим, бо на ринку діють суб’єкти, що мають структурні ознаки монопольного становища, у яких спостерігається суттєвий профіцит генеруючи потужностей. Однак в діючій моделі ринку ринкова влада учасників стримується факторами адміністративного характеру. Умови, в яких функціонує ринок генерації електроенергії, – це той базис, з яким Україна рухається до лібералізації та відкриття ринку електричної енергії.

У свою чергу потенціал ринку електричної енергії залежатиме від того, наскільки прозорими та проконкурентними будуть «правила гри» на новому ринку.

Також у ході обговорення учасники круглого столу відмітили важливість якісної підготовки вторинного законодавства до Закону України «Про ринок електричної енергії», яке розробляється НКРЕКП, та встановлює такі нові правила.

З презентацією можна ознайомитись за посиланням

http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=140546&schema=main

Рекомендовані публікації

Додати коментар