АМКУ ПЛАНУЄ ВВЕСТИ ДО МЕХАНІЗМУ ОБРАХУВАННЯ ШТРАФІВ КАТЕГОРІЇ СПОЖИВАЧІВ, НА ЯКИХ ВПЛИНУЛО ПОРУШЕННЯ, ТА ВИД ДІЯЛЬНОСТІ ПОРУШНИКА

Антимонопольний комітет України на наступному тижні обговорить з громадськістю новий проект рекомендаційних роз’яснень щодо визначення розмірів штрафів за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

До нового проекту додано коефіцієнти, що враховуватимуть вплив порушення на суміжні ринки, вплив на певні категорії споживачів та соціальна важливість товару, а також тип та розмір суб’єкта господарювання.

Так, зокрема, органами АМКУ будуть братися до уваги категорії споживачів, на яких вплинуло порушення (діти, інваліди, хворі на певну хворобу), та природа товару (соціальна та демографічна групи населення).

Також новими роз’ясненнями передбачено застосування коефіцієнтів в залежності від діяльності, що провадиться порушником – оптова та роздрібна торгівля, а також виробництво товарів, робіт, послуг.

Крім того, новим проектом АМКУ знижує базові розміри штрафу, наприклад якщо попередніми роз’ясненнями було встановлено за порушення з найбільшою тяжкістю базовий розмір штрафу 45 відсотків доходу (виручки), то новими передбачено 15 відсотків.

За недобросовісну конкуренцію (порушення середньої тяжкості) показник знижено з 30 до 10 відсотків.

Враховуючи практику діяльності АМКУ та його територіальних відділень, на сьогодні при прийнятті рішень механізм, викладений у рекомендаційних роз’ясненнях, не застосовується. Отже, незважаючи на наявність рекомендаційних роз’яснень з підходами щодо вирахування розміру штрафів, відсутні правова визначеність та передбачуваність розмірів штрафних санкцій за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

 

Категорії: АМКУ

Рекомендовані публікації

Додати коментар