АМКУ ПОВІДОМИВ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ ГРЕЧАНОЇ КРУПИ

В травні цього року Антимонопольний комітет України розпочав розслідування можливих антиконкурентних узгоджених дій виробників гречаної крупи.
У зв’язку з подорожчанням весною гречаної крупи в декілька разів, АМКУ перевіряв наявність об’єктивних причин для стрімкого збільшення виробниками ціни на крупу.
За результатом попереднього аналізу інформації, було встановлено наявність на ринку дефіциту сировини (зерна гречихи), що, на думку Комітету, може мати наслідком зростання ціни на неї і може призводити до збільшення ціни на готовий продукт (крупу гречану).
Отже, це свідчить про наявність об’єктивних підстав для подорожчання. Таким чином, у АМКУ відсутні підстави стверджувати про антиконкурентні узгоджені дії виробників гречаної крупи.
Разом з тим, Комітет вирішив дослідити весь ланцюг постачання товару з метою виявлення можливих порушень законодавства про захист економічної конкуренції.
Так, були визначені 25 найкрупніших постачальників крупи гречаної до загальноукраїнських торговельних мереж, яким надіслані вимоги про надання інформації щодо здійснення постачальницько-збутової політики на цьому ринку та обґрунтованості підвищення цін на кінцеву продукцію.
За результатом аналізу отриманої інформації, АМКУ визначить вплив таких учасників ринку на кінцеву ціну товару для споживача.
Антимонопольний комітет України, окрім ринку гречаної крупи, також досліджує ринки нафтопродуктів та лікарських засобів на предмет наявності на них антиконкурентних узгоджених дій.

Категорії: АМКУ

Рекомендовані публікації

Додати коментар