АМКУ повідомив, що здійснює перевірку обґрунтованості зростання цін на скраплений газ

Сьогодні Антимонопольний комітет України поінформував громадськість, що ще в червні 2017 року повідомляв Кабінет Міністрів України, а також Адміністрацію Президента, Раду Національної Безпеки і Оборони, Комітет Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки щодо ризиків, пов’язаних з можливістю суттєвих цінових коливань на ринку нафтопродуктів та скрапленого газу, зокрема, враховуючи значну імпортозалежність галузі.

Зокрема, Комітетом було рекомендовано вживати заходів щодо стимулювання ввезення в Україну сирої нафти, нарощування обсягів виробництва нафтопродуктів на вітчизняних нафтопереробних заводах, створення стратегічних запасів нафтопродуктів, диверсифікації джерел поставок нафтопродуктів з метою забезпечення стабільності функціонування ринків та зменшення залежності України від імпорту.

За результатами такого повідомлення, віце-прем’єр-міністром України Володимиром Кістіоном, було надане доручення Міністерству енергетики та вугільної промисловості України у співпраці з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Державною Фіскальною Службою України надати рекомендації щодо шляхів вирішення проблеми, окресленої Антимонопольним комітетом України.

Комітет у свою чергу наголошує, що кризової ситуації можливо було б уникнути в разі своєчасного виконання цього доручення в повному обсязі.

У офіційному повідомлені відомства вказано, що Голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв зазначив: «Поряд з існуванням об’єктивних причин стрімкого зростання цін на скраплений газ, ми не виключаємо й наявності суб’єктивних факторів, що можуть свідчити про ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Ми неодмінно знайдемо відповідь на це питання. Впевненість у цьому надають результати екстреної тематичної наради за головування Прем’єр-міністра України, а також повна підтримка Президента України, що особисто доручив всім органами державної влади, залученим до процесу, максимально сприяти роботі відомства».

Як повідомляє відомство, ще 21 серпня 2017 року були направлені вимоги про надання інформації найбільш потужним гравцям ринку. Крім цього з метою повного та об’єктивного з’ясування причин кризових обстави, що склались на ринку скрапленого газу, Комітет викликав для надання пояснень виробників та імпортерів скрапленого газу, а також експертів та інших осіб.

23 серпня 2017 року Голова АМКУ доручив всім територіальним відділенням здійснити аналіз відповідності вимогам законодавства про захист економічної конкуренції дій операторів роздрібних ринків при встановленні ними цін на АГЗС.

За результатами проведеного аналізу Комітетом будуть вжиті передбачені законодавством заходи.

Рекомендовані публікації

Додати коментар