АМКУ радить уникати помилок при оформленні тендерної документації

Орган оскарження АМКУ звертає увагу суб’єктів оскарження, замовників та інших зацікавлених осіб на поширені помилки під час оформлення документів, які надаються на підтвердження надання учасником забезпечення тендерної пропозиції.

Відповідно до положень Закону України «Про публічні закупівлі» забезпечення тендерної пропозиції – надання забезпечення виконання зобов’язань учасника перед замовником, що виникли у зв’язку з поданням тендерної пропозиції, у вигляді такого забезпечення, як гарантія.

Розмір, вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій визначаються замовником в оголошенні про проведення торгів та у тендерній документації. Розмір забезпечення тендерної пропозиції у грошовому виразі не може перевищувати 0,5 % очікуваної вартості закупівлі у разі проведення торгів на закупівлю робіт та 3 % – у разі проведення торгів на закупівлю товарів чи послуг на умовах, визначених тендерною документацією.
Таким чином, замовником у тендерній документації визначається конкретний розмір забезпечення тендерної пропозиції.

Разом з цим, як зазначає Комітет, останнім часом почастішали випадки надання учасниками торгів у складі тендерних пропозицій документів (банківських гарантій), відповідно до яких, у разі настання гарантійного випадку, банк гарантує сплатити замовнику будь-яку суму, у розмірі, що не перевищує суму тендерного забезпечення, а не конкретно визначену суму, встановлену замовником.

АМКУ зазначає, що таке формулювання свідчить про невідповідність документу, наданого на підтвердження внесення тендерного забезпечення, умовам тендерної документації та, як наслідок, призводить до відхилення пропозиції відповідного учасника.

Крім того, у відомстві повідомляють, що мають місце випадки посилань у таких документах на договори, у яких зазначена інформація, наприклад, щодо дати вступу банківської гарантії у дію, без надання копій таких договорів у складі тендерної пропозиції, що може свідчити про невідповідність пропозиції умовам тендерної документації.

Враховуючи наведене, з метою уникнення таких ситуацій, орган оскарження АМКУ рекомендує учасникам процедур закупівель звертати особливу увагу на оформлення банківськими установами відповідних документів з урахуванням умов тендерної документації, а замовникам – враховувати таку невідповідність під час розгляду тендерних пропозицій учасників торгів.

Рекомендовані публікації

Додати коментар