АМКУ РОЗГЛЯДАЄ СКАРГУ ТА ПРИЙМАЄ РІШЕННЯ НА ЇЇ ПІДСТАВІ В МЕЖАХ ОДЕРЖАНОЇ ЗА СКАРГОЮ ІНФОРМАЦІЇ. ЧЕРНІГІВСЬКОМУ АВТОЗАВОДУ ВІДМОВЛЕНО У ЗАДОВОЛЕННІ СКАРГИ ЩОДО ПРОЦЕДУРИ ЗАКУПІВЛІ ШКІЛЬНИХ АВТОБУСІВ ВАРТІСТЮ ПОНАД 41 МЛН ГРН.

Чому важливо уважно поставитись до питань, які вами оскаржуються в АМКУ?

На початку грудня до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель оскаржувались дії Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації.

Скаржник – приватне акціонерне товариство «Чернігівський автозавод» (м. Чернігів), – повідомляв про порушення замовником порядку проведення процедури закупівлі та просив зобов’язати замовника відхилити тендерні пропозиції учасників процедури закупівлі автобусів спеціалізованих для перевезення школярів з очікуваною вартістю закупівлі 41 760 000 грн.

Окрім скаржника свої пропозиції подали товариство з обмеженою відповідальністю «Радіал-Україна» (м. Київ) та товариство з обмеженою відповідальністю «Інтер Авто-Трейдинг» (м. Київ).

Як встановила Колегія АМКУ, ТОВ «Радіал-Україна» та ТОВ «Інтер Авто-Трейдинг» не порушили умови документації, отже в цій частині Колегією відмовлено у задоволенні скарги ПАТ «Чернігівський автозавод».

Разом з тим, ПАТ «Чернігівський автозавод» повідомляв про суперечність висновків тендерного комітету замовника.
Так, в мотивувальній частині протоколу зазначалось про невідповідність умовам тендерної документації лише пропозиції скаржника ПАТ «Чернігівський автозавод», проте у пункті 1 резолютивної частини зазначено, що відхилено також пропозицію ТОВ «Радіал-Україна» через невідповідність вимогам документації.
В той же час, у пункті 2 резолютивної частини вказано, що пропозицію ТОВ «Радіал-Україна» допущено до участі в електронному аукціоні. Таким чином, з протоколу неможливо встановити, чи відхилено чи допущено до участі в аукціоні пропозицію скаржника.

У ході розгляду скарги, замовник повідомив АМКУ, що під час завантаження протоколу було допущено технічну помилку. В оригіналі прокольного рішення тендерного комітету усунено технічний недолік та викладено текст протоколу у правильній редакції.

Як встановила Колегія АМКУ, в копії протоколу тендерного комітету замовника, наданої на розгляд Колегії, зазначено, що пропозиція учасника ПАТ «Чернігівський автозавод» відхилена з підстав її невідповідності умовам тендерної документації, а саме з причин невідповідності такої пропозиції технічним вимогам. Отже, у Колегії АМКУ відсутні підстави для задоволенні скарги ПАТ «Чернігівський автозавод» в цій частині.

За результатом розгляду скарги ПАТ «Чернігівський автозавод», Колегія АМКУ 19.12.2016 відмовила товариству у задоволенні його скарги.

Разом з тим, зазначимо, що ПАТ «Чернігівський автозавод» не оскаржувало до АМКУ рішення про відхилення своєї пропозиції. Якщо учасник не оскаржує рішення про відхилення своєї пропозиції, вважається, що учасник погодився з відповідним рішенням замовника. Адже Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель розглядає скаргу та приймає рішення на її підставі в межах одержаної за скаргою інформації та інформації, розміщеної в електронній системі закупівель.

Отже, важливо! при оскарженні процедури закупівлі до АМКУ необхідно уважно поставитись до питань, що вами оскаржуватимуться, надати обґрунтування наявності порушених прав, не порушити строки подання скарги, та обов’язково (!) не забути внести плату за подання скарги до органу оскарження.

Наша компанія надає широкий спектр юридичних послуг, в тому числі в сфері закупівель. Звертайтесь до нас і ви отримаєте кваліфіковану допомогу з питань проведення закупівель та їх оскарження.

Рекомендовані публікації

Додати коментар