АМКУ слідкує за цінами на ліки та продукти харчування

АМКУ слідкує за цінами на ліки та продукти харчування

Відомство наголошує, що буде штрафувати у разі виявлення ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Так, нещодавно Антимонопольний комітет України повідомив про те, що слідкує за ситуацією на ринку лікарських засобів і нагадав потенційним порушникам про штрафні санкції, які будуть застосовані у разі виявлення ознак порушення. У свою чергу, Київське тервідділення АМКУ, яке ще у лютому рекомендувало 34-м суб’єктам господарювання утриматися від вчинення дій щодо встановлення роздрібних цін на маски медичні одноразові, які перевищують економічно-обґрунтований їх рівень, уже звітує про виконання деякими учасниками ринку цих рекомендацій.

Також більшість територіальних відділень АМКУ уже рекомендували суб’єктам господарювання, що здійснюють діяльність на ринках продуктів харчування тривалого зберігання, утриматися від вчинення дій щодо встановлення роздрібних цін, які перевищують економічно обґрунтований їх рівень.

У відомстві також наголошують, що на цей час проводять щоденний моніторинг цін на продукти харчування та лікарські засоби в роздрібних мережах і закликають, як от працівники Київського та Полтавського тервідділення АМКУ, звертатись до них із заявою та повідомляти про факти виявлення порушень на вказаних ринках.

Тобто наразі відомство лише проводить дослідження на вказаних ринках та здійснює щоденний моніторинг інформації (реклами), що поширюється в ЗМІ та соціальних мережах, з метою виявлення та припинення порушень конкурентного законодавства стосовно ситуації навколо заходів щодо запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19.

Однак слід пам’ятати, що очікувати від Антимонопольного комітету України блискавичних рішень та захмарних штрафів поки ще рано, оскільки розгляд справи в АМКУ може тривати до кількох років. Тому не слід нарікати завчасно на бездіяльність органу, а просто розуміти, що він не приймає рішення миттєво.

Передбачаємо, що учасникам вказаних ринків найближчим часом слід очікувати від АМКУ відповідних запитів про надання інформації, а тому ще раз нагадуємо про те, що відповіді на такі запити мають бути вичерпними, повними та точними, а також, що надіслати їх до Комітету слід буде в указаний відомством строк. Інакше АМКУ може ще й оштрафувати вас за надання неповної, неточної чи недостовірної інформації або за ненадання відповіді у визначений відомством термін.

Рекомендовані публікації

Додати коментар