АМКУ та бізнес шукають спільне вирішення проблем у сфері публічних закупівель

7 липня 2017 році відбувся круглий стіл щодо обговорення актуальних проблем публічних закупівель між представниками Антимонопольного комітету України, експертами закупівель та бізнесом.

Захід відбувся в рамках програми Проекту ЄС «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС».

Метою цієї зустрічі стало вироблення між органами влади та бізнесом спільного розуміння та бачення проблем, спільних для всіх суб’єктів системи закупівель України, та відповідно формування можливих шляхів вирішень цих проблем.

Під час круглого столу учасники заходу, ознайомившись з поточним станом розгляду АМКУ скарг у сфері публічних закупівель та виявленням змов на торгах, почали активно обговорювати можливі законодавчі пропозиції щодо процесу розгляду скарг у контексті Угоди про Асоціацію з ЄС та практики, а також акцентувати увагу на можливих заходах щодо посилення умов для сприяння в роботі з виявлення змов.

Представники компанії ADS LEGAL GROUP також взяли активну участь у цьому обговоренні надавши свої конструктивні пропозиції та представивши своє бачення щодо проблемних питань, які потребують вирішення.

Серед проблемних питань, що виникають в роботі АМКУ як органу оскарження, було виділено такі два напрямки зловживань як:

 – «Зловживання правом» скаржника – значна кількість «технічних» скарг і скаржників, що подають скарги для «затягування» процедури закупівлі,

– «Зловживання правом» замовника – відсутність відповідальності за невиконання рішення АМКУ, необґрунтована відміна торгів після проведення аукціону.

Як зазначила заступник Голови Комітету – державний уповноважений Ніна Сидоренко типовими помилками, що виникають саме з боку скаржника, є не внесення оплати за скаргу, прострочення термінів, подання скарги в паперовій формі і її не відповідність вимогам чинного законодавства та відсутність обґрунтувань з боку скаржника для подання скарги.

Присутні на заході представники бізнесу підкреслили, що подібні зустрічі є вкрай важливими і необхідними, оскільки така співпраця забезпечить в майбутньому не лише швидкому розв’язанню нових проблем, що виникатимуть у сфері публічних закупівель, а й створить певний алгоритм їх подальшого запобігання та попередження і сприятиме підтриманню ефективного та конструктивного діалогу з антимонопольним відомством.

Рекомендовані публікації

Додати коментар