АМКУ ВЧОРА БУЛИ ОШТРАФОВАНІ ФАРМАЦЕВТИЧНІ КОМПАНІЇ ЗА АНТИКОНКУРЕНТНІ УЗГОДЖЕНІ ДІЇ НА СУМУ ПОНАД ОДИН МІЛЬЙОН ШІСТСОТ ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила державний уповноважений АМКУ Світлана Панаіотіді, яка є куратором в АМКУ ринків фармацевтики.

Комітет визнав дії компаній «Алкон Фармасьютікалз ЛТД» (м. Фрібург, Швейцарія), «Оптіма-Фарм, Лтд.», «БаДМ», «Альба-Україна», «Вента. ЛТД» у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються встановлення цін на лікарські засоби виробництва групи «Алкон», порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.

Законодавством про захист економічної конкуренції передбачено, що узгодженими діями є укладення суб’єктами господарювання угод у будь-якій формі, прийняття об’єднаннями рішень  у будь-якій формі, а  також інша погоджена конкурентна поведінка (діяльність, бездіяльність) суб’єктів  господарювання.

Отже, сутність узгоджених дій полягає в координації конкурентної політики між кількома суб’єктами господарювання.

Узгоджені дії, що призвели чи можуть призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції є антиконкурентними. Законодавством встановлена принципова заборона щодо будь-яких антиконкурентних узгоджених дій. Про це зазначено в частині 4 статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

АМКУ в свій час було засвідчено у «Оптіма-Фарм, Лтд.», «БаДМ», «Альба-Україна», «Вента. ЛТД» значну ринкову владу порівняно з іншими наявними конкурентами (внаслідок порівняно невеликого розміру часток ринку). Саме ці суб’єкти господарювання були визначені АМКУ як найбільші оптові дистриб’ютори лікарських засобів в Україні.

За результатом аналізу дистрибьюторських договорів, укладених між компанією «Алкон Фармасьютікалз ЛТД» та «Оптіма-Фарм, Лтд.», «БаДМ», «Альба-Україна», «Вента. ЛТД» АМКУ було встановлено наявність в них умов, які призводять до завищення цін на лікарські засоби під час реалізації через процедури державних закупівель.

Будь-які узгоджені дії між компаніями, що мають прямий або непрямий вплив на ціноутворення підпадають під дію пункту 1 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді встановлення цін чи інших умов придбання або реалізації товарів. За антиконкурентні узгоджені дії, що стосуються встановлення цін, передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафних санкцій, що становлять до 10 % річного доходу.

В даній справі штрафні санкції становили:

«Алкон Фармасьютікалз ЛТД» – (загалом) 937 526,00 грн.
(564 542,00 + 69503,00 + 302 387,00 + 1094,00) грн.
«Альба-Україна» – 339 999,00 грн.
«Оптіма-Фарм, Лтд.» – 69 503,00 грн.
«БаДМ» – 302 387,00 грн.
«Вента. ЛТД» – 1094,00 грн.

Рекомендовані публікації

Додати коментар