АМКУ виявило антиконкурентні узгоджені дії, що стосуються спотворення результатів торгів. Проводяться розслідування

Поведінка учасників процедур закупівель повинна мати конкурентний характер, а саме, має бути присутнє змагання між суб’єктами господарювання з метою здобуття переваг завдяки власним здобуткам, а не за рахунок вчинення узгоджених дій.

Виявлення та припинення порушень у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів є одним із пріоритетних напрямів діяльності органів АМКУ.
Порушення антимонопольного законодавства у вигляді антиконкурентних узгоджених дій передбачає найвищі штрафні санкції серед можливих, які накладаються АМКУ, – до 10% річного доходу.

Останнім часом територіальні відділення АМКУ виявляють суб’єктів господарювання, дії яких містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів.

Так, нещодавно Харківське обласне територіальне відділення АМКУ розпочало справу за ознаками порушення ТОВ «НВП МЕТЕКОЛ» та ФОП ФОМЕНКО О.В. законодавства про захист економічної конкуренції під час їх участі у відкритих торгах та аналогічну справу проти ТОВ «СПІКА – ОИЛ», ТОВ «ТОЛІМАН» та ТОВ «ЕНЕРГІЯ – 3000».

Разом з тим, Полтавське обласне територіальне відділення АМКУ розпочало розгляд справ за ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції ПАТ «Полтаваобленерго», ТОВ «Енерджі Інжиніринг» та ДП «Мекомсервіс» у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів.

Зокрема, у зв’язку із зверненням Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Полтавській області (Слідчим управлінням проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом привласнення грошових коштів та зловживання службовим становищем посадових осіб ПАТ «Полтаваобленерго»).

ПАТ «Полтаваобленерго» була здійснена закупівля робіт з модернізації та реконструкції об’єктів енергокомпанії шляхом застосування процедури відкритих торгів, яка також передбачала придбання трансформаторів. Пропозиції конкурсних торгів надали наступні суб’єкти господарювання: ТОВ «Енерджі Інжиніринг» (за лотом №1), ДП «Мекомсервіс» (за лотам №1, 2, 3, 4) та ТОВ «Енерджі Сервіс» (за лотами №2, 3, 4).

За даними Полтавського територіального відділення АМКУ, дії ПАТ «Полтаваобленерго» при проведенні процедури торгів призвели до того, що ТОВ «Енерджі Інжиніринг»  та ТОВ «Енерджі Сервіс» здобули можливість отримати перемогу у торгах не завдяки власним досягненням, а внаслідок дій замовника ПАТ «Полтаваобленерго», які не відповідають вимогам чинного законодавства, чим були спотворені основні принципи конкуренції, які є необхідною умовою під час проведення будь-яких торгів (конкурсів), що в свою чергу могло призвести до завищення вартості закупівлі вцілому, враховуючи можливе завищення вартості трансформатора, що була визначена товариством-переможцем процедури закупівлі у кошторисній документації.

Крім того, ще одним наслідком укладення ПАТ «Полтаваобленерго» договору з вказаними суб’єктами господарювання могло стати завищенн тарифів на постачання та передачу електричної енергії.

Наразі розслідування у всіх цих справах триває.

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар