АМКУ ВИЗНАВ ПОРУШЕННЯ ПАТ «ГАЗПРОМ» ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАХИСТ ЕКОНОМІЧНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ У ВИГЛЯДІ ЗЛОВЖИВАННЯ МОНОПОЛЬНИМ (ДОМІНУЮЧИМ) СТАНОВИЩЕМ

Антимонопольним комітетом України розглянуто справу про порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку ПАТ «Газпром» (м. Москва, Російська Федерація).

За результатами розгляду справи Комітет прийняв рішення, яким визнав, що ПАТ «Газпром» у період 2009 – 11 місяців 2015 року, як покупець, займає монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному ринку послуги з транзиту природного газу магістральними трубопроводами територією України.

Суть порушення полягає в бездіяльності ПАТ «Газпром», яка полягала в невжитті заходів щодо забезпечення отримання послуги з транзиту природного газу магістральними трубопроводами територією України на обґрунтованих умовах, що була б неможливою за умов існування значної конкуренції на ринку, та призвела до ущемлення інтересів НАК «Нафтогаз України».

За вчинене порушення на ПАТ «Газпром» накладено штраф у розмірі 85 965 927 000 (вісімдесят п’ять мільярдів дев’ятсот шістдесят п’ять мільйонів дев’ятсот двадцять сім тисяч) гривень.

Категорії: АМКУ

Рекомендовані публікації

Додати коментар