АМКУ встановив недобросовісну конкуренцію дніпропетровського виробника сухариків-грінок

За відсутність на лицьовій стороні упаковки товару у назві словосполучення «зі смаком» ТОВ «СНЕК ЕКСПОРТ» тепер заплатить 68 тис грн.

Так, Дніпропетровське тервідділення АМКУ у ході контролю за дотриманням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції в одному з магазинів торгівельної мережі «Караван» виявило факт реалізації товару: «LAVASH chips сыр «Контэ» в сметанном соусе»/«сухарики – грінки пшеничні «Лавашні» зі смаком сиру «Конте» у сметанному соусі», які виготовляє ТОВ «СНЕК ЕКСПОРТ».

На лицьовій стороні упаковки цього товару є напис: «LAVASH chips сыр «Контэ» в сметанном соусе», біля напису знаходиться малюнок, на якому зображено сир, сметану, соусу, чіпси та лаваш, а внизу на заломі лицьової сторони упаковки розміщено дрібним шрифтом напис «сухарики – грінки пшеничні «Лавашні» зі смаком сиру «Конте» у сметанному соусі», і на зворотній стороні упаковки розміщено напис: «Сухарики – грінки пшеничні «Лавашні» зі смаком сиру «Конте» в сметанному соусі».

Як зазначає відомство, товариство одночасно розмістило на упаковці дві назви товару, і така інформація суперечить його складу, оскільки натуральний сир та сметана відсутні в цих сухариках. Це дало підстави органу Комітету стверджувати, що товариство поширювало неточні відомості (інформацію) щодо повної назви товару, і як наслідок його споживчих властивостей, що могло ввести в оману споживачів.

Крім того, написи «зі смаком» були відсутні і на інших товарах ТОВ «СНЕК ЕКСПОРТ» – LAVASH chips: «французский соус с зернами горчицы», «лук – порей с сыром «Эмменталь», «барбекю».

Дніпропетровське тервідділення зазначає, що згідно з вимогами ДСТУ 4518-2008 «Продукти харчові. Маркування для споживачів. Загальні правила» виробник (продавець) зобов’язаний своєчасно надавати споживачу інформацію про харчові продукти. Ця інформація не повинна вводити в оману споживача. Інформація для споживача повинна бути однозначною.
Крім того, відповідно до вимог того ж ДСТУ, під час маркування харчових продуктів дозволено наносити позначку, яка імітує продукти, сировинні компоненти, рослини, тварини, які не було використано під час виготовлення харчового продукту, за умови одночасного виконання у безпосередній близькості з ідентифікаційною позначкою напису: «зі смаком» або «з ароматом» і цей напис має бути нанесено розбірливо, шрифтом не меншим, ніж назва харчового продукту.

Дніпропетровські антимонопольщики провели опитування споживачів, яке показало, що 91,7 % опитаних можуть бути введені в оману інформацією «сыр «Контэ» в сметанном соусе», «лук – порей с сыром «Эмменталь», «французский соус с зернами горчицы», «барбекю» (при розміщенні знизу на заломі упаковок товарів меншим шрифтом ніж його назва написів «сухарики – грінки пшеничні «Лавашні» зі смаком сиру «Конте» у сметанному соусі», «сухарики – грінки пшеничні «Лавашні» зі смаком цибулі – порей та сиру Емменталь», «сухарики – грінки пшеничні «Лавашні» зі смаком французького соусу із зернами гірчиці», «сухарики – грінки пшеничні «Лавашні» зі смаком барбекю»), в той час, як до складу продукції входять смакові суміші, ароматичні суміші та ароматичні інгредієнти.
Крім того, 80,8% опитаних стверджували, що малюнки на лицьовій стороні упаковок продукції сиру, сметани, соусу, чіпсів, лавашу, гірчиці, барбекю в них асоціюються з наявністю таких складових в товарі, тобто можна вважати, що до складу товарів входять відповідні натуральні складники.

ТОВ «СНЕК ЕКСПОРТ» подало до органу Комітету свої заперечення, в тому числі й щодо проведеного відомством опитування та результати проведеного власного опитування. Також до тервідділення АМКУ наданий макет дизайну зміненої упаковки «сухарики – грінки пшеничні «Лавашні» зі смаком сиру «Конте» у сметанному соусі».

При винесені рішення та накладені штрафу на ТОВ «СНЕК ЕКСПОРТ» Дніпропетровське тервідділення АМКУ врахувало те, що порушення товариством законодавства про захист від недобросовісної конкуренції є триваючим, так Антимонопольним комітетом України і безпосередньо територіальним відділенням вже надавались рекомендації товариству припинити дії, які містять ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції, на ринку снекової продукції.

Врахувавши, що ТОВ «СНЕК ЕКСПОРТ» сприяло розгляду справи, вищезазначені дії товариства були визнані антимонопольним відомством порушенням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченим статтею 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить в оману.

Окрім штрафних санкцій відомство надало два місяці для припинення порушення.

Рекомендовані публікації

Додати коментар