АМКУ ВСТАНОВИВ ПОРУШЕННЯ ЕНЕРГОАТОМОМ ПРОЦЕДУРИ ЗАКУПІВЛІ

Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель встановила порушення державним підприємством «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» законодавства при проведенні закупівлі трансформаторних вводів для ВП ЮУАЕС.

Процедура була оголошена 01.07.2016.  Очікувана вартість 89 728 800 грн.

До АМКУ оскаржило дії ДП «Енергоатом» товариство з обмеженою відповідальністю «Енергострум» (м. Запоріжжя). Скаржник не погодився з рішенням замовника щодо допущення до аукціону учасника товариство з обмеженою відповідальністю  СП «Стан-Комплект», у зв’язку з невідповідністю його пропозиції умовам тендерної документації.

Скаржник повідомляв про те, що вся технічна частина, надана учасником, містить інформацію про вводи не того типу, який вказаний в ціновій пропозиції цього учасника. Крім того, надана в пропозиції інформація щодо імпортної складової 100% не відповідає дійсності, оскільки учасник є резидентом України та сплачує обов’язкові платежі в бюджет, як при ввезенні, так і при продажу.

Скаржник зазначав, що технічна специфікація від виробника Заводу «Ізолятор», надана ТОВ СП «Стан-Комплект», відрізняється за рядом характеристик від специфікації на такий же ввід, розміщений на офіційному сайті заводу. Також, на офіційному сайті Завод «Ізолятор» відсутня інформація стосовно продукції, яка виробляється з маркуванням «АЕС», та про вводи, зазначені в ціновій пропозиції. Крім того, ТОВ СП «Стан-Комплект» пропонує продукцію виробництва Російської Федерації.

У ході розгляду скарги Колегія АМКУ встановила, що замовником ДП «Енергоатом» порушено порядок проведення процедури закупівлі, які неможливо усунути.

При цьому під час розгляду Колегією АМКУ було встановлено, що ТОВ СП «Стан-Комплект» завантажили файл тендерна пропозиція (цінова), в якій цим учасником визначені ціни на запропоноване обладнання, доступні для перегляду. Тобто до початку проведення електронного аукціону (на стадії розгляд пропозиції) була розкрита інформація про ціну учасника.

АМКУ зобов’язав ДП «Енергоатом» відмінити процедуру закупівлі трансформаторних вводів для ВП ЮУАЕС.

Рекомендовані публікації

Додати коментар