АМКУ ВСТАНОВИВ ПОРУШЕННЯ УКРЗАЛІЗНИЦЕЮ ПРОЦЕДУР ЗАКУПІВЛІ ДИЗЕЛЬНОГО ПАЛИВА

До АМКУ звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «Трейд Коммодіті», яке просило встановити порушення публічним акціонерним товариством «Укрзалізниця» в особі філії «Центр забезпечення виробництва» процедур закупівель дизельного палива з очікуваною вартістю 176 985 600 грн. (8 380 т) та 139 920 000 грн. (6 625 т).

Скаржник посилався на те, що пропозиції ТОВ «Торговий дім “Сокар”» та ТОВ «Альянс Енерго Трейд» були неправомірно допущені замовником до оцінки виходячи з наступного:

– всі документи кваліфікаційної частини ТОВ «Торговий дім “Сокар”», основні умови договору, а також забезпечення тендерної пропозиції, надані у складі пропозиції учасника не містять електронно-цифрового підпису;

– документі, подані ТОВ «Торговий дім “Сокар”», що підтверджують відповідність технічним, якісним та кількісними характеристикам предмета закупівлі, містять розбіжності та суттєві недоліки (сертифікати відповідності підтверджують відповідність запланованого палива ДСТУ, а не технічному регламенту; декларації про відповідність на паливо виробництва Orlen Lietuva не містять посилання на сертифікати відповідності, на підставі яких вони виписані; не надано сканованого зразку документа виробника на паливо виробництва АО «Новокуйбышевский нефтеперабатывающий завод»;

– подані ТОВ «Альянс Енерго Трейд» документи не містять електронно-цифрової печатки, а також були визначені конфіденційними документи, що підтверджують відповідність технічним, якісним та кількісним характеристикам предмета закупівлі.

Під час розгляду скарги Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель встановила порушення ПАТ «Укрзалізниця» в особі філії «Центр забезпечення виробництва» законодавства при проведенні закупівлі:

– пропозиції ТОВ «Торговий дім “Сокар”» та ТОВ «Альянс Енерго трейд» не відповідали вимогам документації, та повинні були бути відхилені замовником;

– до початку проведення електронного аукціону (на стадії розгляд пропозицій) була розкрита інформація про ціну (для замовника), запропоновану учасником ТОВ «Альянс Енерго Трейд» (в конфіденційній частині).

Колегія зобов’язала ПАТ «Укрзалізниця» в особі філії «Центр забезпечення виробництва» відмінити процедуру закупівлі дизельного палива з очікуваною вартістю 139 920 000 грн. (6 625 т).

Також, скаржник ТОВ «Трейд Коммодіті» посилався на те, що пропозиція ТОВ «Торговий дім “Сокар”» подана в процедурі закупівлі дизельного палива з очікуваною вартістю 176 985 600 грн. (8 380 т) не відповідає умовам документації, виходячи з наступного:

– всі документи кваліфікаційної частини, основні умови договору, а також забезпечення тендерної пропозиції, надані у складі пропозиції учасника не містять електронно-цифрового підпису;

– документи, що підтверджують відповідність технічним, якісним та кількісними характеристикам предмета закупівлі, містять розбіжності та суттєві недоліки (сертифікати відповідності підтверджують відповідність запланованого палива ДСТУ, а не технічному регламенту; декларації про відповідність на паливо виробництва Orlen Lietuva не містять посилання на сертифікати відповідності, на підставі яких вони виписані; не надано сканованого зразку документа виробника на паливо виробництва АО «Новокуйбышевский нефтеперабатывающий завод».

Під час розгляду Колегією було встановлено, що пропозиція ТОВ «Торговий дім “Сокар”» не відповідала вимогам документації та повинна була бути відхилена ПАТ «Укрзалізниця» в особі філії «Центр забезпечення виробництва».

Колегія зобов’язала ПАТ «Укрзалізниця» в особі філії «Центр забезпечення виробництва» скасувати рішення про допуск пропозиції ТОВ «Торговий дім “Сокар”» до аукціону.

Рекомендовані публікації

Додати коментар