АМКУ ВСТАНОВИВ, ЩО ХАРКІВПАРКСЕРВІС НЕ ПРОВОДИВ КОНКУРС З ВІДБОРУ ПІДПРИЄМСТВ ДЛЯ УТРИМАННЯ ПАРКОВОК

Така бездіяльність була визнана Харківським обласним територіальним відділенням АМКУ порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.
В 2016 році Харківське тервідділення АМКУ, на виконання доручення Голови АМКУ, проводило дослідження ринків послуг з паркування транспортних засобів у місті Харкові.
В ході цього дослідження Харківським тервідділенням у вересні 2016 року було розпочато розгляд справи щодо бездіяльності КП «ХАРКІВПАРКСЕРВІС», яка полягала у не проведенні конкурсу з відбору підприємств для утримання об’єктів благоустрою населених пунктів (парковок).

Тервідділення АМКУ встановило, що о
бладнання та утримання майданчиків для платного паркування належить до повноважень Харківської міської ради. Згідно з частиною першою статті 15 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» органи місцевого самоврядування можуть утворювати підприємства для утримання об’єктів благоустрою комунальної власності.
Рішенням 11 сесії Харківської міської ради від 16.11.2011 було створено КП «ХАРКІВПАРКСЕРВІС», якому делеговані повноваження міської ради з утримання об’єктів благоустрою населених пунктів (парковок).
КП «ХАРКІВПАРКСЕРВІС» у квітні 2016 року повідомило Харківське тервідділення, що не проводило конкурсу з відбору підприємств для утримання об’єктів благоустрою населених пунктів. Натомість, підприємство, без проведення конкурсу, визначило 31 суб’єкт господарювання, з якими уклало договори щодо утримання майданчиків для платного паркування транспортних засобів у місті Харкові.
Тобто КП «ХАРКІВПАРКСЕРВІС» надало окремим суб’єктам господарювання переваги, що ставлять їх у привілейоване становище перед іншими суб’єктами господарювання, які б у разі проведення конкурсу могли б увійти на ринки послуг з паркування транспортних засобів у місті Харкові.
Відповідно, такі дії підприємства трактуються як недопущення конкуренції на ринок послуг з паркування транспортних засобів у місті Харкові та є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.
КП «ХАРКІВПАРКСЕРВІС» не погодилось з висновками тервідділення АМКУ.

09.02.2017 Харківське обласне територіальне відділення АМКУ визнало, що підприємство у період з 01.03.2016 по 31.12.2016 не провівши конкурс з відбору підприємств для утримання об’єктів благоустрою населених пунктів (парковок), вчинило порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене частиною першою статті 15, пунктом 3 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій органу адміністративно-господарського управління та контролю, які призвели до недопущення конкуренції на ринках послуг з паркування транспортних засобів у місті Харкові.
У підприємства є два місяці на добровільне виконання рішення органу АМКУ.

Рекомендовані публікації

Додати коментар